Jak odblokować karte microSD?

Witam.

Mam taki problem:

mam kartę w telefonie microSD 1GB, gdy włożę ją do czytnika, wykrywa ją i pokazuje co na niej jest, ale nie mogę nic usunąć, ani nagrać bo jest chroniona - jak tę blokadę ściągnąć?

z góry dzięki za pomoc

Masz z boczku na pewno taki pstryczek przestawiasz i włala tak jak dyskietki miały takie małe przełączniki

3300_sd_lock.gif

locked-cardp59.jpg

taki pstryczek mam w adapterze, ale on nie pomaga

To pewnie adapter skopany, bo sama karta microSD nie ma w sobie blokady.

włożyłem do innego adaptera i też nie pomaga

czy może to być wina czytnika, bo korzystam z wbudowanego do drukarki?

Trudno powiedzieć, możliwe. Sprawdź w innym komputerze.

kilka dni temu oddałam telefon do serwisu noki… pooniewaz mi sie zepsuł był wgrywany nowy soft… przed zepsuciem. załozyłam hasło na karte micro sd jak wchodziłam w nia nie trzeba było wpisywac hasła… po oddaniu do serwisu i wgraniu nowego softaa karta ciagle pyta o hasło. a ja go nie pamietam. próbowałam podpiac przez kabel USB ale tez pyta o hasło. Bardzo zalezy mi na danych na tej karcie. co zrobic zyby odblokowac hasło a nie tracic danych z karty.?! :roll:

Prosze o pomoc to naprawde waznee.!

Słyszałem, że symbiany potrafią otwierać nawet zablokowane karty, jak to nie pomoże to prawdopodobnie trzeba formatować

Gorzej jak przed formatem zapyta o hasło, to karta chyba tylko na ozdóbkę się nada…

da się nawet z takiego stanu wyratować z tego co czytałem :wink: nie zagłębiałem się w temat bo nie miałem telefonu z microSD :stuck_out_tongue: (najczęściej MMC/RS-MMC)