Jak odblokować mnożnik w karcie graficznej

Mam problem.

Mam program RivaTuner i żeby podkręcić kartę graficzną trzeba odblokować mnożnik. a nie wiem jak słyszałem że robi się to w wpisie rejestru ale nie wiem jak

Moja karta:

GeForce 5500FX

JAKI MNOŻNIK?!

W kartach graficznych możesz odblokować co najwyżej potoki (mnożnik jest w procesorze), ale nie w takiej jaką Ty posiadasz.

Jedyne co możesz zrobić, to podkręcić zegary dla GPU oraz pamięci.

sorry za pomyłke więc jak odblokować zegary dla GPU i pamięci

hmm ja mam GF 8400 GS i na standardowych sterownikach z płyty dało się zmieniać zegary. Niestety na nowszych ta opcja zanika aż do formata :stuck_out_tongue: proponuje poszukać jakiś modyfikowanych sterowników do tej karty.

Po uruchomieniu masz 2 paski kończące się po prawej stronie strzałkami skierowanymi na lewo i do dołu. Klikasz na tą dolną, z menu wybierasz rysunek karty:

5f5664d3bbe93694m.jpg

W nowym oknie które wyglądać powinno tak:

110234421287939378.jpg

zaznaczasz “enable low-level…” i już możesz zacząć overclocking. Wg. “profesjonalistów” powinno się zwiększać taktowania np. dla GPU o 5 MHz i sprawdzać czy jest stabilnie, potem dla pamięci 5 MHz i znowu test. Ja tam nigdy tej zasady nie preferowalem (czytaj: oba suwaki jednocześnie, skok jakieś 20-30 MHz, gdy są problemy zmniejszasz skok).

no właśnie tak robię i gdy uruchamiam spowrotem komputer te liczniki powracają w poprzednie miejsce