Jak odblokować porty dla torrent?

Witam!

 

Doszedłem do wniosku, że mam zablokowane porty odpowiedzialne za pobieranie z torrentów.

 

Da się je jakoś odblokować?

 

Router tl - wr740n

 

Internet 2mb od lokalnego dostawcy (on ciągnie światłowodami od telekomunikacji)

 

Więc jak, pomożecie?

możliwe, że dostawca neta blokuje porty.

Da się je samemu odblokować?

Insectoman , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.

Po czym wnioskujesz, że porty dla torrentów są blokowane? Program nie pobiera plików? Jeśli masz publiczne IP, to na routerze możesz wykonać przekierowanie na porty, z których korzysta program do pobieranie plików z torrentów, a z jakich portów korzysta, to znajdziesz w ustawieniach programu. Jeśli nie masz publicznego IP, to właściwie nic sam nie zdziałasz.

Zaraz sprawdzę czy mam publiczne IP. Dam edita.

 

82051115000482281365_thumb.jpg

IP musisz sprawdzić na routerze, bo twój router na 99% ma włączony NAT.

WAN MAC Address: 64-70-02-B6-CF-D7 IP Address: 192.168.2.101 Dynamic IP Subnet Mask: 255.255.255.0   Default Gateway: 192.168.2.1    DNS Server:

192.168.1.1 , 192.168.2.1

 

LAN MAC Address:
64-70-02-B6-CF-D6
IP Address:
192.168.0.1
Subnet Mask:
255.255.255.0

Czyli twój ISP przydziela Ci prywatne IP, w takim razie nic nie zdziałasz, tj. nie przekierujesz, ani nie odblokujesz portów.

Czy mogę się zwrócić do dostawcy internety by on to zrobił?

Tak. Możesz również poprosić o publiczne IP, ale zapewne będzie wiązało się to z dodatkową opłatą.

Jednorazową czy płaconą okresowo?

Zależy od usługodawcy. Zazwyczaj jednorazowa opłata.

Wątpię, aby dostawca przekierował porty, jeśli użytkownicy są za NATem, a za publiczne IP płaci się raczej nie jednorazowo, a miesięcznie, np. 10zł/miesiąc, a przynajmniej z takimi ofertami się spotykałem.

 

Kilka lat temu sam płaciłem jednorazowo za publiczne IP. Wszystko zależy od firmy, u małych dostawców często opłata jest jednorazowa.

Dużo zapłaciłeś? Jak wygląda taka zmiana? Zmieniają u siebie na serwerze i od razu wszystko gra? Czy trzeba zmieniać sprzęt?

Przy zmianie IP nic nie trzeba zmieniać, dostawca po prostu przydziela Ci adres z puli adresów publicznych i tyle.