Jak odblokować porty w routerze Pentagram Cerberus P 6331-42

witam wszystkich.

mam takie pytanie. jak odblokować porty w Pentagram Cerberus P 6331-42 dla emule.

prosiłbym o poradę krok po kroku z tą konfiguracją.

win XP Home Edytion

Pentagram Cerberus P 6331-42

internet od Multimo Dynamic IP

nie wiem czy któryś będzie pasował.

http://www.portforward.com/english/rout … orrent.htm

http://www.portforward.com/english/rout … orrent.htm

juz widziałem te stronke z tymi ustawieniami i nic mi sie nie udało.

powiedzcie mi jakie porty wybrać dla osła. jakie wybrać ustawienie z drzewka które sie rozwija z prawej strony. no i jakie IP mama tam wpisać ?, czy ma to być IP do mojego routera…?

prosze was o pomoc.

kiedy miałem podłączony internet tylko przez modem, to osioł szalał jak zły, a odkąd postawiłem router wifi to wszystko jest do bani.

No to po kolei:

Wchodzisz w menu rutera i dajesz na Advanced Setup, później na NAT i Virtual Server i otwierają Ci się ustawienia

i teraz w Start port number i end port number wpisujesz ten sam jeden port, który znajdziesz w ustawieniach eMula (nie mam go w tej chwili zainstalowanego, więc dokładnie nie powiem, w której zakładce to znajdziesz) standardowo są to 4662 i 4672, ale czasem podstawia inne, więc lepiej sprawdź i później Local IP adress wpisujesz ten adres, który ma komp z osłem.

Powinieneś mieć wypełnione 2 wiersze, w pierwszym w start port wpisujesz np 4662 i end też 4662 i adres IP kompla z osłem

a druga linijka start i end 4672 i też ten sam adres IP kompa.

W razie problemów - pisz

Pozdro

Ustaw sobie statyczny adres ip.

Jeżeli router ma np adres 192.168.2.1 ustaw sobie w karcie adres np 192.168.2.20

I ten adres wpisz w routerze w miejscu local ip.

O właśnie zapomniałem o najważniejszym - musi być stały adres IP na kompach :smiley:

Niby tak, ale większość routerów stara się utrzymywać adres IP-MAC, tak jak u kolegi gramy przeważnie co niedzielę to zawsze dostaję 4 adres chociaż nie zawsze się zdarza, że komputer z 3 adresem jest włączony przed moim, albo też jest często, że komputer z 5 adresem łączy się szybciej i dalej dostaję końcówkę 4.

dziękuje za podpowiedź.

wystarczyło podać IP z lapka i wszystko działa jak należy.