Jak odblokować porty

Witam, mam taki switch http://pl.asus.com/products.aspx?l1=4&l2=20&l3=90&model=354&modelmenu=1 (Asus GigaX 1008) który rozdziela łącze na kilka komputerów i problem w tym że od kiedy go mam ściągam z torrentów z prędkością 1-2 KBps a ściągałem 80-90 KBps. Czy istnieje jakaś możliwość odblokowania tego?

a na pewno to switch blokuje ci porty ??

jeżeli porty by były blokowane nie powinno być w ogóle połączenia a u ciebie jest…

a w jakim znaczeniu programowalny??

tak myślę że switch… jak przedtem działało a teraz nie? a co jeszcze może blokować tą prędkość?

prędkość mogą blokować inne stacje robocze podłączone do switch’a, czyli inne komputery, wydaje mi się nawet że switch’em nie ma możliwości zablokować porty

a co zrobić żeby inne komputery nie blokowały?? dodam że zapora jest na nich zablokowana(wyłączona).

przy liveboxie w neo jest podobnie z przegladarki idzie pełna predkoscia łacza a gdy sciagasz z torrentow to idzie po 1-2 kb/s i to jest wina portów. Nie wiem jak dokładnie będzie w swithu ale powinienes w opcjac switha odblokować port tcp i udp, w neo jest to dział Serwery LAN. Pozdrawiam.

Z zaawansowanym switchami nie miałem doczynienia(czyt. wieloportowe-12 w górę), jedynie krossownica dość duża i tam było jedynie przestawianie kabelków, nie było żadnej przeglądarki czy SSH/telnet jak w przypadku routerów, switch-według mojej reguły w głowie, jedynie fizycznie łączy komputery, jest dla nich przeźroczysty no i kieruje bodajże odpowiednio do otrzymanego pakietu, od MAC: 00:01 wiadomość do MAC: 00:02(wie na którym porcie owe urządzenie “dokuje”).

Ja bym szukał przyczyny badziej u operatora, ew. jak możesz wywal ten switch na chwile i bezpośrednio do neta się podłącz.

coś z zaporą pogrzebałem że jakieś 2 minuty ściąga 80-90 KB/s, a za chwile 2 minutę stoi na 0 KB/s… i tak na przemian. NIe wiem co z tym można jeszcze zrobić…

IMO router blokuje porty i łączenie z torrent’ami