Jak odblokować porty

Cześć, posiadam Windows XP home edition i jestem kompletnie zielony w takich sprawach, więc jak mogę odblokować porty TCP 10000 i TCP 16001 oraz zakres portów TCP 20101 - TCP 20116 ? Przydała by mi się jakaś mała instrukcja jak to zrobić.

Dla ciekawych, chce zagrać w Martial Empires lecz bardzo możliwe że mam zablokowane porty przez co nie mogę się zalogować ; p

Pozdro.

W jaki sposób łączysz się z internetem?

Jeżeli masz router to wejdź na stronę konfiguracyjną routera i tam poszukaj interesujących Cię ustawień. Może przydać Ci się temat Podstawowa konfiguracja domowego routera.. Zobacz też moją wiadomość w temacie link-wr340g-przekierowywanie-portow-t482999.html#p3044419. W razie problemów zobacz Jak prawidłowo zrobić zrzut ekranu? i wykonaj zrzuty ekranu ze strony konfiguracyjnej routera, zwłaszcza z części związanych z firewallem i forwardowaniem (przekierowywaniem) portów.

Jeżeli nie używasz routera do łączenia się z internetem to po prostu zobacz demonstrację Zapora systemu Windows w pigułce.

Daj znać o efektach.

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Więc tak, dodałem porty które wymieniłem do wyjątków ale nadal dzieje się to samo, czyli nie mogę się zalogować do gry. Co do mojego połączenia internetowego to posiadam antenę na dachu z której puszczony jest kabel do takiej malutkiej kostki do której znów jest puszczony zasilacz i z tego idzie jeden kabel do karty sieciowej. Troszkę zamotałem ; ) Ale chyba da się połapać.

Aha, żadnego routera nie mam, na dachu gdzieś jest jakieś dziwne urządzenie 20 x 20 cm z którego także wychodzą kable.