Jak odblokować reklamy google w ublock (opera)

Witam. Jak odblokować reklamy google w ublock? Przeglądarką jaką używam to Opera 34.0.

chcę żeby reklamy od goolge wyświetlały mi się na każdej stronie która je ma, ponieważ są mniej irytujące niż np. te z popularnych portali typu wp.pl

Najłatwiej zmień uBlock na AdBlock Plus, bo:

" Adblock Plus (https://adblockplus.org/) jest rozwijany przez firmę Eyeo GmbH i jest dostępny na Firefox, Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer oraz na Android oraz w wersjach przeglądarek na Android i iOS. Ta firma bierze pieniądze od dużych reklamodawców i nie blokuje nie natrętnych reklam od tych reklamodawców. Jednym z takich reklamowców jest Google, który płaci za nieblokowanie swoich reklam ok 30% tego, co zarobi na ich wyświetlaniu. Ten dodatek został już pobrany ponad 300 mionów razy."

Adblock jest lepszy ponieważ firma bierze pieniądze za odblokowanie niektórych reklam?

https://easylist-downloads.adblockplus.org/exceptionrules.txt

 

Dobre :wink: Skąd posiadasz te rewelacyjne informacje o wysokości opłaty?

Jaki jest powód Twojej chęci oglądania tych reklam?

 

Bierze, ale to nie znaczy, że jest “lepszy” :wink:

Wejdź na stronę, którą podał Atis, zapisz ją jako .txt, otwórz np. w notatniku, wykasuj pozycje nie dotyczące Google (ciekawe zajęcie na dłuższy czas) zapisz jako np. lista.txt i dodaj ja w ustawieniach uBlock w pozycji “Wyjątki”

Dobre Panowie :smiley: Ja używam Adguard, bądź uBlock Origin. Jedno, i drugie rozszerzenie jest świetne, bo nie przepuszcza irytujące reklamy.

Cedar

Po co ma coś kasować?

Rozumiem, że w temacie jest zapytanie, jak odblokować reklamy google w ublock.

Akurat reklamy google? No to wyłączyć ublocka, bo 90% reklam, to reklamy serwowane przez google i pośrednictwo google. W takim przypadku, nie ma sensu trzymać rozszerzenia.

Opera, jak każda przeglądarka wyświetla treści stron, czyli szpiegostwo, malware, przekierowania i szkodliwe widżety. Można nic nie mieć do reklam, ale one są najczęstszym nośnikiem szkodliwych treści.

Do opery proponuję wrzucić rozszerzenie disconnect. Owszem, parę nieszkodliwych reklam pokaże się na stronach. Bez ublocka, a i tak bezpiecznie można używać przeglądarki, nawet Opery.

https://addons.opera.com/pl/extensions/details/disconnect/?display=en

dziękuję wam za pomoc wykorzystałem reguły podane przez Atis’a, a wyłączyłem te z ublocka