Jak odchudzić plik ntuser.dat?

Może ktoś potrafi mi poradzić jak odchudzić plik ntuser.dat. Jestem osobą, która dopiero zgłębia tajniki wiedzy komputerowej dlatego proszę o dokładne wskazówki biorąc pod uwagę moje niewielkie umiejętności w tym zakresie. Z góry dziękuję.

a na http://www.google.pl nic nie ma

może to

http://www.google.pl/search?q=plik+ntus … L:official

co masz na myśli mowiąc odchudzić :?:

Jak już napisałam jestem zielona jeśli chodzi o wiedzę komputerową. W czasach mojej młodości nie było komputerów w związku z tym mam niezłe tyły. Denerwuje mnie to, iż wielkość tego pliku stale powiększa się. Nie wiem czy jest to związane z ilością programów zainstalowanych na kompie. Kiedyś przypadkowo w internecie trafiłam na takie pytanie. Była tam też odpowiedź. Teraz niestety nie mogę tego odszukać. Wszelkie informacje podawane są w formie zbyt skąplikowanej. Coś tam rozumiem, ale nie do końca. Zadałam to pytanie bo jestem osobą dość dociekliwą. Nie wystarcza mi to, że komputer działa. Chcę rozumieć po co są poszczególne pliki. Dlaczego nie można się do nich dobrać. Jakie dane są w nich przechowywane. Mówiąc w przenośni nie wystarczy mi to, że samochód jedzie. Chcę wiedzieć co ma pod maską. Na razie nie mam kłopotów z brakiem pamięci na kompie, ale chciałabym wiedzieć co ma wpływ na powiększanie tego pliku. Z góry dziękuję za rady i wyrozumiałość.

oraz spójrz na temat:

http://www.frazpc.pl/b/122919 - nie bierz tylko pod uwagę opinii usera mleko2.

inne

Tam masz wyjaśnione - jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz - napisz.

Proponuję więc przeczyścić rejestr programem jv16 PowerTools - to tyle.

Dziękuję za rady. Na niewiele się to zdało. Niestety mnie uczono języka “przyjaciół” w związku z czym strony w języku angielskim są dla mnie niedostępne. Co do programu PowerTools coś jest nie tak po ściągnięciu pojawia się błąd. Próbowałam dwukrotnie z róznych źródeł. Mój ntuser.dat ma 3840 kb. Jest jeszcze drugi , który ma 224 kb. Nie wiem czy to dużo i dlaczego są dwa.

Co do rozmiaru, jest w porządku.

Jaki błąd.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=178

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

lub ew. EasyCleaner

Jest prawidłowo. Każdy ma inne rozszerzenie.

W zalinkowanych przeze mnie wynikach wyszukiwania są same polskie strony.

Nie ma się czym martwić, to normalne :slight_smile:

Program ściągałam z tej strony, którą podajesz. Jaki to błąd nie wiem bo jak zwykle jest napisane po angielsku. Masz rację, że są polskie strony, ale rady tych ludzi odsyłają do stron Microsoftu, a te jak wiadomo są w języku angielskim. Mam zainstalowany Odkurzacz. Nie wiem czy to wystarcza by pozbyć się niepotrzebnych plików. Mam fioła na punkcie czystości dysku. Kiedyś nawet usuwałam pliki ręcznie co później okazało się opłakane w skutkach. Jednak dzięki moim eksperymentom zdobyłam trochę doświadczenia. Bardzo dziękuję za twoje zainteresowanie. Trudno jest pomagać ludziom takim jak ja. Komputer mam dopiero od roku i moja wiedza pochodzi głównie z książek dla początkujących i z własnych błędów. Jeżeli czegoś nie wiem to szukam w internecie, ale nie znam slangu komputerowców i często ciężko mi się zorientować o czym piszą. Dzięki za tak szybką odpowiedź.

Jeśli czegoś nie wiesz - pisz.

A w sformułowaniu “jaki błąd” miałem na myśli jego treść - może i być po angielsku. :slight_smile:

W każdym razie, zamiast jv16 PowerTools do czyszczenia rejestru możesz ewentualnie użyć RegCleaner 4.3.0.780

Odkurzacz nie wystarczy, bo z tego co wiem nie ma tej opcji.

Jeśli już masz taki program i o czystość dbasz, jest dobrze. Nie ma co przesadzać, bo możemy mieć problemy. Ale dociekliwość jest cenna. :slight_smile:

Tak jak radziłeś mam już program RegCleaner. Jednak nie wiem co dalej. Niby on sam w sobie zawiera spolszczenie ale interfejs jest po angielsku. Z tego co wiem nie jest zalecany dla początkujących więc nie chciałabym sobie czegoś pomieszać. Gdybyś był tak miły i podpowiedział mi jak z tego korzystać byłabym wdzięczna. Próbowałam przetłumaczyć przy pomocy słownika na polski, ale wielu słów po prostu nie ma.

By spolszczyć program, wchodzisz po prostu w Options -> Select Language -> wybierasz Polish.lng i zatwierdzasz.

Potem wchodzisz w Narzędzia -> Czyszczenie rejestru -> Wykonaj wszystkie wyżej wymienione. Trochę to potrwa.

Program w razie czego tworzy kopie zapasowe.

Także usuń wszystko, co wywali. (Ctrl+A) i na dole klikasz Usuń zaznaczone.

Kopia zapasowa dostępna w głównym oknie programu - Kopie.

To tyle.

Wiesz jak do ciebie pisałam to trochę pokombinowałam i udało mi się samej włączyć to spolszczenie. Tylko nie wiedziałam co usuwać. Na wszelki wypadek usuwałam tylko to co znałam i o czym wiedziałam, że jest już mi nie potrzebne. Czyli można usuwać wszystko co wywali ? Programik jest świetny. Bardzo dziękuję. Życzę miłych snów.

Wg mnie tak, prawdopodobieństwo wyszukania plików, które będą na pewno potrzebne jest niskie. Oczywiście, jeśli masz jakieś wątpliwości, nie usuwaj - lub zapytaj na Forum.

Pozdrawiam

Wiesz Boczi ten program jest świetny. Pierwszy raz po defragmentacji dysku miałam taki piękny, spójny paseczek. Oczywiście przy pierwszym użyciu musiałam coś namieszać i wywaliłam coś od skanera, ale dało się naprawić. Teraz wiem, że bezpiecznie jest korzystać z trybu czyszczenie rejestru, ale nim dostałam twoją odpowiedź to już sobie troszkę namieszałam. Nie wiedziałam, że tak szybko odpowiesz. Jeszcze raz dziękuję. Moja moja kuzynka mówi, że ja jestem “obstrzelana” w sprawach komputerów. Ona pracuje na kompie wiele lat. Powiedziałam jej, że można się wszystkiego nauczyć dzięki życzliwości ludzi na forum. Ludzi takich jak ty. Dziękuję.