Jak odczytać klucz windows 7/8 na zaktualizowanym win 10

Witam, więc znajomy przyniósł komputer do sformatowania i wgrania win 10 od nowa (pierw win7 potem na to 10) bo aktualizacja poprzednio zaśmieconego win 7 chodzi tak sobie, i niestety przy okazji klucz na naklejce jest nieczytelny.

Więc moje pytanie brzmi, jak na zaktualizowanym windows 10 odczytać klucz z poprzednio posiadanego systemu? Czy jest to wogóle możliwe?

Użyte do tej pory “odczytywacze” (min. everest), pokazują jakiś generic key który nie może zostać użyty do aktywacji czegokolwiek.

Proszę o pomoc.

Nie wiem czy już sobie poradziłeś czy nie, ale dla potomnych napiszę, w moim przypadku po aktualizacji z 8.1 box, ProduKey http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html pokazał dwa klucze, jeden dla “Internet Explorer” a drugi dla “Windows 10 Home”. Ten dla “Internet Explorer” to jest klucz którego użyłem do instalacji 8.1

Napiszę dla potomnych:czytajcie ze zrozumieniem - on nie chce zainstalować poprzedniego systemu tylko na czysto Windows 10 i ten klucz z poprzedniego systemu do niczego mu się nie przyda przy instalacji Win 10.

 

 

Jeśli była już przeprowadzona aktualizacja z Win 7 na Win 10 i aktywacja przeszła pomyślnie to do instalacji Win 10 na czysto nie jest już potrzebny żaden klucz. Wystarczy system zainstalować i po pewnym czasie nastąpi samoczynna aktywacja.

Ok mój błąd, jakoś mi umknęło to że chce 10 zainstalować ponownie, ale mimo wszystko jeżeli ktoś tu trafi w przyszłości i rzeczywiście będzie chciał odczytać klucz poprzedniego systemu, to moja odpowiedź pewno się przyda.