Jak odczytać mac wan routera?

Dobry. Tak, wiem, jestem gamoń, tak wiem, google nie gryzie, bo temat znany i irytujący… Problem w tym, że internet to jednak śmietnik i albo trafia się na niedokończony wątek (przerwany, np. w przełomowym momencie), albo wyskakuje nie to, co trzeba, albo w ogóle jakieś nikomu niepotrzebne pierdoły. Ale koniec użalania. Do rzeczy.

Jestem w Inei i kurczę od 2 miesięcy czekam na router od nich. W końcu się zdenerwowałam i zakupiłam własny (pomijam fakt, że pięknym cudem nagle okazało się, że routery jednak się pojawiły!). Oczywiście trzeba im podać śmieszny numerek, by mogli zarejestrować mój sprzęt. Problem w tym, że ich pomoc techniczna daje wiele do myślenia. Kazali mi odczytać mac wan routera. Spytałam, czy to ten na pudełku (podpisany MAC ID: cyferki, taki sam jest na routerze i po wpisaniu IP i zalogowaniu się). Facet stwierdził, że nie (kazał jechać do miejsca zakupu i tam się pytać, dziękuję serdecznie). Niestety, nie ma innych numerów (prócz jakiegoś podobnego do Internetu, ale sprawdzając fora wychodzi na to, że go się pod uwagę nie bierze). Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy sprawdzam dobry numer? Czy może pomoc techniczna ich firmy to w istocie osoby bardziej zielone w sprawach internetu ode mnie? Dodam jeszcze, że mój model to D-Link Dir-300

Będę ogromnie wdzięczna.

Informacje te uzyskasz po zalogowaniu się do routera.

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/document … 070709.pdf

i po polsku

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/document … 081022.pdf

W przypadku, gdy Twój model to H/W:A1 (informacja na naklejce, na spodzie urządzania)

Spinasz kablem PC z portem WAN na routerze, klikasz “start” > “Uruchom” > wpisujesz “CMD” > naciskasz “ENTER” > W nowym oknie wpisujesz “arp -a” i naciskasz “ENTER” - masz wszystko.

1 polubienie

Cóż, zrobiłam tak, jak mi kazano w instrukcji (skonfigurowałam router, który skopiował numer MAC mojej karty sieciowej). Oto jak wygląda teraz to okno:

http://yfrog.com/euzrzutfp

Czy moje informacje są już tu wyświetlone, czy muszę dalej szukać numeru wymaganego przez operatora?

Nie reaguje.

MAC WAN to ten pod którym router będzie się identyfikował w sieci internet (u operatora).

Na podanym screenie jest on widoczny jako MAC w sekcji Internet (czyli to ten: E0:CB:4E:53:1A:91) i ten należy podać operatorowi.

Ale druga sprawa to gościu cię ewidentnie wprowadził w błąd bo MAC podany na pudełku i nalepce na routerze to włąśnie jego WAN MAC czyli ten o który cię pytał.

“MAC Address” w sekcji “Internet” - E0:CB:4E:53:1A:91 To jest twój aktualny MAC dla WAN.

Czyli tak jak myślałam. Dziękuję serdecznie :smiley:

Ps. Czyli jak teraz podłączę router do innego komputera po podaniu tego numeru i zarejestrowaniu go u operatora to i tak Internet powinien działać prawda?

Teraz router będzie używał tego adresu MAC niezależnie co do niego podłączysz i niezależnie u jakiego operatora będziesz go używać do czasu aż zmienisz go w ustawieniach na inny.

Okey. Więc dzwonię, zobaczymy co tym razem zacni ludzie z obsługi klienta wymyślą…

Nic nie pomogło, kobieta zażyczyła sobie jeszcze czegoś innego… Ach, koniec tematu. Widzę, że niestety nic nie osiągnę. Mimo to dziękuję za poświęcenie minut na przemyślenie mojego problemu :wink:

Spróbuj po wpisaniu cmd kliknąć prawym i uruchom jako administrator u mnie działa :wink: