Jak odczytać/sformatować/odzyskać dane z pendrive'a

Witam
Mam problem z pendrive’em (marka Goodram ale to nieistotne)
Wczoraj gdy odtwarzalem z niego pliki na TV wszystko bylo ok.
Dzisiaj po włożeniu miga i to jedyna pozytywna informacja.
Total Commander go widzi, Recuva (próbowałem odzyskac dane) go widzi ale oba nie moga otworzyc dysku
W mój komputer go nie ma. MiniTool Partition Wizard gi nie widzi. W urządzeniach i drukarkach widnieje jako „GENERAL STORAGE DEVICE” ze steami od Microsoft
Zarządzanie dyskami (próbowałem chocny zmienic litere dysku co sie da) wykrywa dysk (litere) i pisze „brak nośnika”

Cos ktos jakis pomysl co teraz z tym fantem zrobić?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Może kontroler sobie po prostu padł :stuck_out_tongue:

To właśnie jest istotne. Ja miałem 5m-cy i też się rozkraczył i to samo było z ich dysksmi SSD.

Jeśli nośnik zobaczy PhotoRec, to on się najlepiej nadaje do odzyskania danych. Jeśli nie, to może uszkodzenie elektroniki. Pamięci, kontrolera. Koszt wyjecia danych znaczny w takiej sytuacji.

Istotne, istotne kolego :slight_smile:
Nie polecam również marki ADATA.

Niska cena nie bierze się znikąd

Spróbuj powalczyć TestDisk-iem. Jak on nie pomoże - wyrzuć to do kosza

Ja mam zewnętrzny dysk HDD od Adaty i jest git. Korzystam z niego już kilka lat Pendrive to SanDisk Sxtreme USB 3.1

Adata nie produkuje dysków HDD. Produkuje obudowy do których wkłada dyski innych producentów.

:open_mouth: Jak mogę sprawdzić programowo, co siedzi w tej obudowie?

Crystal Disk Info…

Praktycznie dowolnym programem który odczytuje smart. Viktoria np.

Czasem montują Toshiby/Kioxia.


Mam to. OK?

Smart jest ok.

To jakbym chcial kupic nowy pendrive lub dysk zewnętrzny to co radzicie? WD, Seagate, Toshiba, Sandisk, Kingston?
Co sądzicie np. o tym?

Tani i bardzo wolny model.

Za podobne pieniążki masz SanDisk o trochę lepszych osiągach.

TestDisk i PhotoRec niestety dysku nie znalazly
Cóż wezme tego Sandiska ale na Allegro - jednak 56 a 70 zl - jest roznica :slight_smile:
Tak czy siak dzięki za pomoc i podpowiedzi

Nie kupuj na Allegro takich rzeczy, bo są bardzo często podrabiane. Chyba, że od zweryfikowanych i pewnych sprzedawców.

Sandisk mi nigdy nie padł, a model Cruzer mam z 12 lat. Goodram mi jeden poleciał po około 4 latach - okazyjnie używany.