Jak odczytac

witam wszszystkich mam maly problem nie wiem jak mozna odnalezc jaka mam aktualna wersje biosa chcialbym ja uaktualnic ale nie wiem jak znalazlem tylko cos takiego AMIBIOS Core 08.00.08 Version 1004 05/24/03 nie jestem pewien czy to jest prawidlowy numer wersji jesli tak to gdzie moge odnalezc jakies nowe aktualizacje moze ktos wie to niech poda linki z gory bardzo dzieki

Witam.

Obserwuj ekran podczas uruchamiania się systemu np.: Award Bios v4.51 PG

Możesz użyć także odpowiednich narzędzi.

Np.: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=&id=182&g=

Co do AMI, nie jestem pewien, ale być może istnieje coś takiego, jak szeregi cyfr na pierwszym ekranie, jakie pojawiają się przy uruchomieniu komputera:

np.: 23-5678-987065-0911111111-2727820-D

Jest pewna interpretacja tego:

AA- CCCC -DDDDDD-EFGHIJKL-…

Gdzie CCCC oznacza numer wersji.

Czyli myślę, że drugi numer jaki zobaczysz to numer wersji Biosu.

Wejdź na stronę producenta płyty i odnajdź bios do swojego modelu.

znalazlem tylko cos takiego amibios VERSION 1004;PLUG6PLAY VERSION 1,00 SMBIOSIDMI VERSION 2,30 EE PROM SIZE %!"KB(4Mbit) ten komputer ktory mam jest firmy SONY z seri VIAO i jak go uruchamiam to nie pokazuje mi sie taka lista co za procesor ile ramu jakie dvd romy itp tylko znaczek sony i odrazu wchodz w Windows ta Sandra znalazlem tylko to co jest napisane wyzej nie mam tez zadnych informacji na temat plyty glownej otwieralem kompa ale nie ma zadnej nakleiki lub napisu jaki to producent ,by bylo smieszniej to papierow tez nie posiadam w ktorych by pisalo co tam jest zamontowane .

Zainstaluj program Aida32=>zakładka bios=>masz tam podaną aktualną wersje biosu płyty głównej oraz karty graficznej. Czasem też Aida podaje link do strony z nowym biosem :lol: . Do aktualizacji biosa polecam program WinFlash. Przed wgraniem nowego biosa musisz przestawić zworkę na płycie głównej “bios write protection” na off.

Żeby widzieć tą “listę”, musisz w biosie wyłączyć opcję “Show splash screen” albo podobną. Podaj ten ciąg cyfr z dołu ekranu przy starcie, to zobaczymy co się da zrobić.