Jak odinstalować aktualizację wyboru przeglądarki?

Mam windows 7 i zainstalowałem aktualizacje związaną z wyborem przeglądarki. Myślałem że jak już zainstaluję jakąś inną oprócz IE to ta aktualizacja pójdzie sobie w hen, zniknie… ale mam ją nadal i jest ikonka od niej na pulpicie. Nie chcę usuwać tylko ikonki bo będę czuł dyskonfort na psychice że to dalej mi gdzieś siedzi w systemie :smiley: Tak to wygląda po uruchomieniu jakby ktoś nie widział : http://img694.imageshack.us/f/iibhakf.png/

a tak na pulpicie ikonka :smiley:

bndgrtu.png

Da się tą aktualizacje całkowicie usunąć? :wink:

PS. Próbowałem normalnie poprzez odinstalowywanie aktualizacji z panelu sterowania, czyli najpierw Programy , a później pod programy i funkcje wybrałem wyświetl zainstalowane aktualizacje i akurat wszystkie inne da się odinstalować ale nie tą ^^.

Problem kosmetyczny, ale denerwują mnie takie rzeczy : P

Z tego co kojarzę przy instalowaniu tej aktualizacji była informacja, że nie będzie jej można w przyszłości usunąć.

można usunąć podążaj moimi krokami

wejdź w dysk gdzie masz windowsa

Wejdź w folder Windows a później System32

odszukaj plik browserchoice.exe i usuń go

koniec

Taki sposób to nie odinstalowanie tylko zaśmiecanie systemu, plik exe usuniesz ale pozostają jeszcze wpisy w rejestrze które się odwołują do tego pliku, to może później być przyczyną wieszania się kompa lub innych dziwnych zachowań.

No, nie popadajmy w paranoję… akurat w tym przypadku usuniecie w/w pliku w zupełności wystarczy. No może przedtem powinno się usunąć (dowolną, swoją ulubioną metodą - ręcznie, msconfig, autoruns,…) wpis z autostartu. I tyle. ‘Wybór przeglądarki’ to nie Photoshop albo jakiś Norton AV, żeby usunięcie plików rozwaliło komuś system.

goomish , skoro tak piszesz to zakładam że przeanalizowałeś dokładnie jakie zmiany w systemie wprowadza instalator “Wyboru Przeglądarki” i piszesz z całą odpowiedzialnością.

Ja się nie wgryzałem w to co dokładnie robi ten instalator ale podaję generalną zasadę.

Nie uwierzysz ilu ludziom naprawiałem system bo zamiast odinstalowywać programy po prostu kasowali pliki i system się sypnął…