Jak odinstalować aplikację "Zdjęcia" z Windows 11?

Jak odinstalować albo usunąć program ‘Zdjęcia’ z Windows 11?

Ponoć wyłącznie przez PowerShell.

Słuchaj, nie wiem (zapewne nie takiej odpowiedzi oczekujesz, może jednak ktoś inny będzie wiedział), ale po pierwsze, to program instalowany razem z systemem, więc nie sądzę, aby można go było „ot tak” odinstalować (czytałem, że wyłącznie komendami PowerShella), po drugie - po co pchać się w Windows 11, a po trzecie, po co go odinstalowywać? Przecież może być, a domyślnym można ustawić inny.

Ccleaner

Też czytałem, ale to porada do Windows 10.

O to chodzi, że mimo ustalenia, że domyślnym jest Irfan Viev, pliki .jpg otwierają się w „Zdjęciach”. Więc próbuję wywalić Zdjęcia.

Ja czytałem co innego. Wystarczy kliknąć. :joy:

Ccleaner> narzędzia>odinstaluj

Ustawiles domyślna z poziomu właściwości pliku czy z poziomu ustawień windowsa?

I to jest ciekawostka, bo w wykazie typów plików Windowsa nie ma jpg. https://i.wpimg.pl/c/646x/tech.wpcdn.pl/img/56eb18eb-9002-4e0d-a882-52a2c5fd495a.jpg

Ostatecznie użyłem CCleaner i kłopot z głowy.

Nie mam teraz komputera przy sobie ale to nie jest skojarzone ogolnie w ustawieniach hjako domyślny program do zdjęć?

Miałem to samo, Ccleanerem odinstalowałem „Zdjęcia” i otwierają się w IrfanView.

W Aplikacje - Aplikacje domyślne pliki .jpg nie występują ani przypisane do programu Zdjęcia, ani do IrfanView… Ot, błąd po prostu, nie jeden, nie ostatni.

U mnie jakimś „cudem” występują…
Bez tytułu

hmm, czyli da się

Revo uninstaller free i sekcja aplikacje windows i tam.

Rozumiem i domyślałem się, że problem nie jest powszechny. Gdyby tak było, to zapewne już by to rozwiązali. Oczywiście nie występuje przy aktualizacjach, bo tam ustawienia pozostają, a jedynie przy czystej instalacji. Jak widać, można o jakoś obejść wywalając Zdjęcia, ale tak naprawdę to dość prymitywny sposób.

Nic nie trzeba wywalać. Wystarczy wejść w aplikacje, znaleźć typy plików i przypisać do nich programy jakie nam pasują. Np. do jpg Irfana, ale już do RAW np. RawTherapee.
Po czystej instalacji jest tak samo.

Wywalanie CC czy innym śmieciem, może się skończyć po aktualizacjach jazdami, wystarczy, że będą jakieś poprawki krytyczne do usuniętych funkcji i aktualizacja może się zakończyć niepowodzeniem, co może skutkować diabli wiedzą jakimi problemami, jak to w M$.

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Nawet obrazek załączyłem, zrzut ekranu, który pokazuje, że system nie znajduje plików .jpg, a skoro takich w wykazie plików nie ma, to i do niczego nie można ich przypisać.

Trzeba było wpisać zdjęcia, pokazałoby wszystkie pliki do których jest przypisana aplikacja.
Przypisanie musi być, bo inaczej zdjęcia nie mogłyby być domyślnym programem.
Zresztą wystarczy kliknąć prawym na jpg, wybrać otwórz za pomocą, na dole wybierz inną aplikację, i po wybraniu irfana zaznaczyć zawsze otwieraj pliki jpg za pomocą tej aplikacji i po temacie.


1 polubienie