Jak odinstalować Avasta z Windows 10?

Przez przypadek wraz z innym programem na windows 10 zainstalował mi się avast antivirus.
Chciałbym się całkowicie tego avasta pozbyć z mojego laptopa. Ale w dodaj usuń program nie mam już tego bo częściowo mi się odinstalował, tylko mi pozostawił jakieś foldery, pliki i inne w systemie i chyba jeszcze w rejestrze.

Jak się tego pozbyć całkiem ?

Doczyść w trybie awaryjnym:

2 polubienia

Co znaczy z kafelkowych ustawień ? To co mi dałeś mam zainstalować ?

No tych nowych (pamiętające Windows 8) a nie z listy w przestarzałym panelu sterowania.

I Avast Clear nie wymaga instalacji.

@krystian3w Zrobiłem to. Tylko skąd pewność, że już tego nie mam w systemie i w rejestrze ?

Taka na ile ufasz, że programiści Avasta wiedzą gdzie nowa wersja zostawia swoje cośki.

Jak oni o jakimś zapomnieli to pewnie dalej siedzi ale nie powinien wpływać na wydajność systemu pewnie.

@krystian3w Przeprasza, że tak Ci głowę zawracam. Jeśli mogę to przy okazji proszę powiedz mi, czemu teraz pod czas uruchamiania laptopa z windosem 10 po ekranie z logo laptopa:

Pojawia mi się teraz czarny ekran na około minutę nie całą. A potem czarny ekran znika i pojawia się to:

I dopiero po tym pojawia się pulpit i tak za chwilę ikonki na pulpicie. Da się ten czarny ekran wyłączyć jakoś żeby go znów nie było ?

Nie kojarzę, można poczytać forum Avast czy to nie jakiś błąd z ich strony.

Dla testu można zrobić kolejne ponowne uruchomienie, może czarny ekran zniknie „sam z siebie”.

Ok Dziękuje Ci bardzo.

Jak? Sam z siebie się „częściowo” odinstalował?

Narzędzie które uzyłes słuzy do deinstalacji Avasta gdy nie mozna go odinstalować przy uzyciu własnego deinstalatora a nie do usunięcia jego „śmieci”. Co nie znaczy ze nic nie zrobi.
Tylko nie wiadomo co tu zrobił.
P.S.

A wczesniej?

W „czystym” systemie pojawia sie „ekran blokady” a po nim „ekran logowania” gdzie trzeba wpisac hasło.
Ekran blokady wybierasz sam lub wybiera go system
Mozna wyłaczyć „ekran blokady” poprzez Rejestr ustanawiajac w NoLockScreen wartość 1.

Tylko ze nie wiadomo co porobiłes i jaki masz system bo Windows 10 to co najmniej 5 systemów.

@Yakii @krystian3w Może wiecie gdzie to jest ? Szukam i szukam i nie mogę tego znaleść w rejestrze. Szału dostaje.

Trzeba go utworzyć w gałęzi:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Personalization

Bo nie istnieje jako pusty lub z 0.

W poradniku jest też opis jak wyklikać z gpedit.msc lub programem od Winaero.

Pewnie zadziała też *.reg z:

@krystian3w @Yakii Pokazuję na obrazkach poniżej pokolei jak uruchamia się u mnie windowd 10 aż do momentu pojawienia się pulpitu.

Czyli najpierw mam to:

Potem po kilku sekundach mam to, czyli czarny ekran:

Po tym czarnym ekranie po kilku sekundach mam to:

A po tym po kilku sekundach mam to:

I dopiero po tym mam pulpit i ikonki się pojawiają.
Czy to jest dobrze ? Czy można to jakoś w jakiś sposób poprawić ?

Dodałem sobie już to w tejestrze ten klucz.

Nie bardzo rozumiem co tu chcesz poprawiać. Jesli chodzi o logo Acer to wyłaczenie tego powinno znajdować się gdzies w BIOS/UEFI w jakiejś opcji „enable/disable boot logo” . Szukaj.
W laptopach tak jak w smartfonach, kazdy producent po swojemu. Dlatego wolę składak.

Składne smartofny są drogie (głównie filpy i nowoczesne muszelki) i tam nie zadziała zasada, że złożyłem iPhone lub Samsunga po kosztach bez logo Apple/Androida i Samsunga.

Składak może też promować logo motherboard.

@Yakii Cały czas piszę w tym temacie o czarnym ekranie. Nie czytasz co pisze ?? - Jak to wyłączyć ?

@krystian3w Jeszcze korzystając z okazji chcę Cię poprosić żebyś mi polecił jakiś taki bardzo dobry program do defragmentacji dysku. Który rzeczywiście coś zrobi dobrego.

Czy dałoby się też wyłączyć na pasku zadań obok zegara pogodę ? Chodzi mi o to, co na obrazku poniższym pisze „pochmurnie”. Da się to całkiem wyłączyć ?

@ybu Ślicznie Ci dziękuje, jeszcze tylko czekam na jakiś dobry darmowy program do defragmentacji dysku. A wiesz może jak wyłączyć te powiadomienia co się pojawiają też obok zegara na pasku ?

Np. Start->Ustawienia->Powiadomienia i akcje - tu można wyłączyć,dostosować do potrzeb powiadomienia