Jak odinstalować comodo internet security?

niestety zainstalowałem Comodo Internet Security Premium 6.0.264710.2708, jak się tego syfu pozbyć z komputera

poprzez zwykłe odinstalowanie z dodaj usuń programy wywaliłem cis, dragon web browser. na pulpicie mam nadal jakieś

  • shared folders - skrót do katalogu, pewnie do wywalenia w kosz

  • virtual comodo dragon - pewnie tylko skrót został ale i tak wkurza ze program sam tego nie wywalil

  • antierror - nie wiem jak tego sie pozbyć - program w program files, skróty w menu start, skróty na dysku

  • geekbuddy - nie wiem jak tego sie pozbyć - program w program files, skróty w menu start, skróty na dysku

plus do tego wpisy w rejestrze. dlaczego ten program tego nie wywala sam tylko teraz muszę się z tym brandzlować i jak tego syfu się pozbyć.

Na drugi raz, taki malutki po polsku portable Wise Program Uninstaller na pulpicie, doskonale zastępuje windowsowski panel, po normalnym, czy wymuszonym odinstalowaniu, usuwa foldery, settings, wpisy programu. Zawsze odmawiam, kiedy czasami program poprosi o restart. Dopiero po użyciu czyszczącego programu robię w takim przypadku restart. Zawsze coś tam można jeszcze wyszukać potem, ale bezproblemowo się to usuwa w wyszukiwarce, chyba że, użyje się JetClean z DP, to niewiele można się doszukać. Nawet Total unistall więcej nie usunie, a nie zdarzyło się, żeby po odinstalowaniu Total uninstallerem np, wszystkich wtyczek i activwxow adobe, żeby ten najsławniejszy program nie pozostawił folderu macromedia i często samo instalującego się programu swMSM, czyli systems adobe.

nie mogłem pozbyć się pozostałości po tym comodo, to w końcu odpaliłem przywracanie systemu

wcześniej miałem Miscrosoft Security Essentials i teraz po przywróceniu systemu do punktu sprzed zainstalowania comodo po włączeniu kompa mam error 0x80070715 dla Microsoft Security Client. MSC niby zainstalowany, odpalić się nie chce, próba ponownej instalacji nie zaskakuje (info że już program mam), a usunąć nie mogę bo ‘The Microsoft Security Client installation wizard can’t find files that are necessary to complite the installation’.

nigdy sobie nie wybaczę że się skusiłem na to comodo

revo uninstaller pro…moim zdaniem jest bezkonkurencyjny do usuwania oprogramowania i pozostałości.

No to wymuś odinstalowanie MSE. Wpierw wyłącz z autostartu w ccleaner i jak będzie ikonka w pasku szybkiego uruchamiania, najedź kursorem i z prawokliku wybierz “zamknij”. Programik Ci podałem.

Microsoft Fix it 50692:

http://support.microsoft.com/kb/2483120 … orMeAlways

cofnąłem przywracanie, pobrałem revo portable może tak powalczę z pozostałościami po comodo

kuźwa 21w a firma wciska na sile jakieś debilne dodatki ktorych nie mozna odsintalowac, i jeszcze ten comodo ma takie noty na dp.pl

w revo widze ze do autostartu mi ten comodo powrzucał wpisy

i zamiast siedzieć przy kompie i pracować to się teraz muszę brandzlować z syfem, zaraz bede musiał garnek melisy wypić aby mi cisnienie opadło

może się przyda to

http://traxter-online.net/odinstalowywanie-aplikacji/

a w awaryjnym patrzyłeś czy usunie

Comodo Products Uninstaller Tool

własnie odszukałem na forum comodo

https://forums.comodo.com/install-setup … 897.0.html

Uninstaller Tool v0.3b

Note: This tool is NOT provided by Comodo Group. Comodo Group holds no responsibility for the potential damage caused by using this tool.

widać że super program z tego comodo, skoro spolecznosc sama musi pracowac nad programem do wywalania go z systemu

niestety nie dziala z comodo w wersji 6

edit

wywaliłem wszystko ręcznie, potem przy pomocy ccleaner przejrzałem co znalazł w rejestrze i usunąłem wybrane, plus korekta autostartu

za jakiś czasu wrócę do tego Uninstaller Tool dla comodo, może już będzie wspierał wersje 6 i spróbuję pozostałości wywalić

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Pozostaje ręczne usuwanie zablokowanych plików. Najlepszy do tego jest Odkurzacz poprzedniej wersji 12.6.0.9. Pamiętaj. Nie jest on już do czyszczenia komputera. Pobiera się portable na wolny dysk. http://www.franmo.pl/v2/archiwa/ z 17 marca 2011r. Znajdź w spisie to portable. Po pobraniu Klika się prawym przyciskiem myszy i wchodzi we właściwości. Wyświetli się okienko, w którym u góry będzie widniała nazwa. Usuń z nazwy .deprecated pozostanie odk12.6.0.9portable.exe i daj na dole OK. Otwórz ten plik. Wyświetli się panel programu. Klika się na logo po lewej u góry i wybiera moduły. Klika się na moduł zablokowanych plików i masz to okno na pulpicie. W opcjach folderów masz ustawić na pokazywanie ukrytych plików i folderów. Następnie uruchom wyszukiwarkę i wpisz słowo comodo. Na panelu wyszukiwarki zaznaczasz wszystkie pliki i foldery comodo i przesuwasz je trzymając lewy klik myszy do górnego pola panelu modułu odkurzacza. Potem klikasz na usuń. Wyświetli się powiadomienie o użyciu rozszerzenia, klikasz na tak i zacznie się usuwanie. Będziesz widzieć masowe odblokowywanie i usuwanie plików, folderów i wpisów. Po skończonej pracy program poprosi o restart i pochwali się, że usunął wszystko. Lecz jeszcze poszukaj resztek, a co znajdziesz, to już normalnie usuń. Użyj w końcu JetClean z DP. Usunie to pozostałości, błędne ścieżki i wpisy w rejestrze, dużo lepiej, niż ccleaner. Kiedys tak usuwałem zablokowany zenok, babilon i inne ciarachy. Mam to do dziś na kompie, ale wyłącznie służy do menadżera rejestru, porzuconych folderów i modułu usuwania zablokowanych plików. Do czyszczenia mam najnowszy odkurzacz, też portable.

Dodane 10.04.2013 (Śr) 13:59

zanim dopisałeś, naprodukowałem się, ale, że to pewny sposób na wywalenie zablokowanych plików i programów, pozostawiam wpis dla innych.

jakbyś comodo wył podczas deinstalacji to byś takiego problemu nie miał.

korzystam z tego pakietu już ze 3 lata i jakoś nie mam do niego zastrzeżeń.

fakt że program ma dziwne domyśle ustawienia i trzeba ruszyć głową i ustawić.

a swoją drogą przywracanie system zawsze przynosi wiecej szkód niż pożytku jak z czymś jest problem najlepiej go naprawić a nie od razu przywracanie robić:D

Dodane środa, 10 kwietnia 2013, 15:56

i te narzedzie do usuwania comodo działa z najnowszą wersją.

Uninstaller Tool v0.3b

Product Name Which Version(s) Can Be Removed Using This Tool

Comodo Internet Security 3.X-5.4

P: How about support Comodo Internet Security 6?

O: This tool has been used with V6 with some mixed results, depending on the system.

jak widać póki co nie wspiera, u mnie nie zadziałało.

wersja poprzednia comodo miała uninstaller (z tego co wyczytałem) do tych dodawanych bubli, w wersji 6.0 już tego nie ma. opcja wyboru poszczególnych elementów podczas instalacji jest w dupnym miejscu, ciężko zauważyć a zawsze staram się odptaszać duperele które wciskają nam inne programy (‘askbary’, ‘menubary’, wciskanie chrome itp) i zawsze mi się to udaje, tutaj nie dostrzegłem. jedyne co odznaczyłem to:

  • zamiana serwerów DNS którą chciał zrobić comodo

  • możliwość wysyłania nierozpoznanych programów do comodo w celu ich analizy

  • ustawić mi yahoo jako domyślną przeglądarkę w ie, firefoxie i chrome

niestety nie dostrzegłem że mi wciśnie jeszcze jakies buddy, przeglądarkę dragon (chromium) i kilka innych zbędnych rzeczy

po zainstalowaniu comodo (z całym pakietem wciśniętych mi na siłę dodatków) po 10 minutach używania odinstalowałem go poprzez dodaj usuń programy. nie wywalił wszystkiego. stąd moja gorycz. jak już mi przemycił instalki tego syfu to chociaż z czystego bycia fair powinien mi pozostawić możliwość wywalenia tego syfu, zwykła przyzwoitość.