Jak odinstalować dodatki od Visty?

czy ktos mi moze powiedziec jak mozna odinstalowac dodatki od windowsa visty?? chcialam juz to zrobic ale pojawia sie okienko ze trzeba wlozyc jakas plytke, a ja nic takiego nie mam… chcialam teraz zrobic formata i wyskakuje mi ze nie mozna nic zainstalowac bo jest juz zainstalowane nowsze oprogramowanie;( tylko prosze o pomoc w miare zrozumialym jezyku bo to nie jest moja dziedzina;)

Możesz napisać coś konkretniej, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

no sa zainstalowane te dodatki od tej visty i przez to nie moge znowu zainstalowac tego calego windowsa, tyle ze teraz chce znowu xp. nie dosc ze nie moge odinstalowac tych dodatkow to jeszcze wyskakuja mi okienka ze na komputerze jest juz zainstalowana nowsza wersja systemu czy cos takiejo…

Jeżeli chcesz zainstalować system to po co chcesz instalować/odinstalować dodatki, pytam się po co ? To jest zbędna robota.

Wystarczy jak zrobisz format partycji, który usunie wszelkie dane znajdujące się na niej (ZRÓB KOPIE ZAPASOWĄ DOKUMENTÓW).

Wpierw w biosie przestaw bootowanie na CD/DVD lub podczas startu kompa naciśnij klawisz “F12” i wybierz bootowanie z CD.

  1. Uruchamiasz kompa z CD instalacyjnego,

  2. Kiedy poproszą cię o naciśnięcie dowolnego klawisza to naciśnij :smiley:

  3. Następnie postępuj zgodnie z kreatorem.

Tylko że nie mogę nic zainstalować bo te dodatki z Visty jakoś “kłócą” się z ta płytka od systemu z XP i nie chce mi rozpocząć tej całej instalacji…

marta0707 , instalację systemu (w tym wypadku to będzie XP) przeprowadza się, że tak się brutalnie wyrażę spod DOSa.(środowisko WinPE), a nie wprost spod już zainstalowanego systemu operacyjnego.

Zerknij na to - http://www.pcwiedza.pl/instalacja_windows_xp.html

A jak w tym biosie przestawia się te bootowanie na CD/DVD?? wiem że to głupie pytanie ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić…

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 10:01 został dopisany post przez marta0707

Dobra, dzięki za ten link;) może coś zrobię;)

http://www.hiren.info/pages/bios-boot-cdrom