Jak odinstalować drugi system?

Otóż, na 10MB partycji C mam zainstalowanego Win98, na 30MB partycji D - WinXP. To jest źródło problemu, ale odwrotnie być nie mogło. Chciałbym odinstalować Win98 z partycji C, WinXP zostawić tam gdzie jest. Na wolną partycję C chciałbym przenieść folder Moje Dokumenty. Nie wiem, jak usunąć Win98. Format C doprowadzi do utraty plików rozruchowych XP, instalowanych zawsze na C, boot.ini itp. Czytam różne wypowiedzi w internecie i nadal mam wątpliwości, najczęstsza podpowiedź to, sformatuj C, potem konsola odzyskiwania. Czy nie można inaczej? Jeśli format, to w jaki sposób? Konsola, to jakie komendy? Czy prawdą jest, że konsola nie pomoże, jeśli system jest na innej partycji niż C? To tyle, czy ktoś potrafi pomóc? Jeśli tak, to prosiłbym przystępnie :roll: , albo jakieś mądre linki.

Może romantyczna kolacja?

Proszę nazwać temat konkretnie.

hardrock , kombinujesz :mrgreen: i życie sobie utrudniasz .

ja bym ci doradził zgrać najważniejsze dane na …

“postawić” partycje na nowo zainstalować system i masz jak w “niebie” ,no chyba że z różnych przyczyn nie chcesz sie pozbyć xp-eka :stuck_out_tongue:

czy taka procedura wystarczy: odpalasz xp z xp format c: kop z c boot.ini po formacie wklejasz na c boot.ini