Jak odinstalować Firefoxa?


(tofal) #1

Jak odinstalować starą wersję przeglądarki Mozilla Firefox np. 2.0.0.12 i zainstalować nową 3.5.3, żeby nie odinstalowywać wszystkich dodatków do Firefoxa takich jak Adblock Plus, FireGestures, Google Toolbar, Color Zilla itp. tylko samą przeglądarke usunąć, a dodatki do Firefoxa żeby zostały.

I żeby potem można było je tylko zaktualizować do nowszych wersji po instalacji nowej wersji Firefoxa?


(Semtex) #2

Pobierz najnowszą wersję->uruchom instalator->wszystko odbędzie się automatycznie.Dodatki zostaną zachowane i inne ustawienia też.Jeżeli jakiś dodatek będzie nie kompatybilny to zostaniesz o tym poinformowany.Zaznaczam że "Lis" tego dodatku nie usunie,będziesz musiał poczekać na aktualizację lub samemu przerobić dodatek.Poradnik jest w dziale "Sprawdzone porady".


(Agatonster) #3

tofal ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Freeq52) #4

Hmm, nie wiem czy się da, FF nie używam już od jakiegoś czasu, ale że się tak zapytam: co to za problem? Zakładając, że masz parę dodatków, to ich wielkość na 100% nie przekracza 10MB, a dla dzisiejszych łącz to z 2 minuty ściągania. Poza tym robisz to raz, więc możesz je chyba poświęcić :smiley:


(Cedar) #5

freeq52 , Nie ma takiej potrzeby - instalując nową wersję Firefoxa dodatki i ich ustawienia "przejdą" ze starej wersji.

tofal , Dla pewności gdyby coś się miało stać zrób kopię profilu za pomocą MozBackup:

http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P ... 12613.html


(tofal) #6

Dzięki za info...


(tofal) #7
  1. O to chodzi, że mam trochę dużo tych dodatków, i nie chce mi się za bardzo ich wszystkich szukać i instalować bo dużo to czasu zajmuje.

Z tą wersją tak tylko napisałem, żeby ludzie zaskoczyli o co mi chodzi, równie dobrze mogłem napisać z wersji 3.5.1 do 3.5.3

Dlaczego napisałeś, że czasem takie nakładanie profili skutkuje różnymi problemami np. jakimi?

  1. Czy mógłby ktoś napisać jak przywrócić kopie zapasową profilu MozillaFirefox 3.5.3 (pl) - 2009-10-05.pcv stworzonego programem MozBackup 1.4.9

http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P ... 12613.html

  1. Co to znaczy, że tworzy kopię zapasową profilu MozillaFirefox?

  2. Gdzie Firefox trzyma dodatki Adblock Plus, FireGestures, Google Toolbar, Color Zilla itp.

Domyślam się że gdzieś tu C:\Program Files\Mozilla Firefox, czy nie można by np. same dodatki skopiować np. na inny dysk i potem po zaktualizowaniu firefoxa do nowej wersji te dodatki skopiować do Program files?


(Cedar) #8

Jeśli nie odinstalowałeś starej wersji i po instalacji nowej wszystko jest ok to nic nie robisz.

Natomiast jeśli przed skasowaniem starej wersji zrobiłeś kopię profilu (http://www.mozillapl.org/wiki/Profile) za pomocą MozBackup to uruchamiasz ponownie ten program i wskazujesz plik z kopią profilu.

Jeśli chcesz pobrać dodatki od nowa, to wszystkie one są tu: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/