Jak Odinstalować grub,zmienić dysk na format ntfs i WIN 7

Witam

Jak zwykle coś *****.

Otóż,pewnego dnia sformatowałem dysk ,aby zainstalować win 7 enterprise(dla wypróbowania).

Jednak wyświetlił mi się błąd ,który najprawdopodobniej oznaczał ,że nie pobrałem jakiegoś pliku wcześniej.

Po tym błędzie zainstalowałem sobie Ubuntu Linux (czy jakoś tak) i jak zwykle coś ****** przy partycjonowaniu dysków.

Ale ok,uruchomiło się i odinstalowałem U.L ,ale niestety został grub i dysk oraz partycje się zmieniły.

Teraz kiedy kupiłem Windowsa i chciałem zainstalować ,nie można ustawić zapisania windowsa na dany dysk(najprawdopodobnie brak formatu ntfs)

Grub też został,co mnie niestety denerwuje.

A więc ,proszę was o pomoc z:

-zmianą formatu dysku na ntfs

-usunięciem grub

-partycjonowaniem dysków

i instalacją Windowsa

Proszę o pomoc

AugPL

Podczas instalacji windowsa będziesz miał dostęp do narzędzia partycjonowania dysków.Wybierz instalację niestandardową.

Tak,ale z tego co widziałem można tylko zmienić sobie wielkość ,ale już formatu na ntfs nie :frowning:

AugPL , można. Oprócz resize są tam też opcje delete i format.

Ok ,chciało się zainstalować,ale słyszałem żeby najpierw usunąć grub przed instalacją windowsa.

A więc trzeba najpierw załątwić tego gruba .

AugPL , w czym problem?

Usuwasz wszystkie partycje i już nie masz GRUBa.

Hmm,dziwne o już usuwałem ,ale ciągle Grub jest :frowning:

Edit:Gdy nie bootuje F11 to się pokazuje error: unknown filesystem

grub rescue>_

Czy wogóle da się usunąc ten ******* Grub??? :frowning:

Edit2:Coś pokombinowałem i zamiast error: unknown filesystem

grub rescue>_ jest bootmcr is missing press ctrl+alt+del.Hmm,przeczytałem też tu nie-wlacza-sie-bootmgr-missing-press-ctrl-alt-del-t344661.html i mam pytanie.

Czy to się uda :D?

Uruchom Ubuntu z płyty, po załadowaniu systemu, uruchom GParted, usuń wszystkie partycje, zapisz zaminy i to powinno pomóc. Jeśli to nie pomoże, uruchom jeszcze raz Ubuntu z płyty, uruchom terminal i wpisz tam takie polecenie.

sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=512 count=1

Pozdrawiam!

I po tej operacji będę mógł zainstalować windowsa bez gruba itp? :slight_smile:

Takie pewnie głupie pytanie:Jak się uruchamia terminal w Ubuntu Linux? :?

Ok, już wiem

Ok, mam nadal komunikat

bootmgr is missing press ctrl+alt+del.

Czy już można instalować Windowsa? :razz:

AugPL , tak mieszasz, że bardziej nie można. Nic z twoich tłumaczeń nie rozumiem.

Sformatuj cały dysk twardy, następnie zainstaluj Windows i potem Ubuntu, jeśli chcesz. Jeśli chcesz, to zostaw trochę miejsca dla Ubu.

Nie musisz krzyczeć, na przyszłość nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Ten komunikat oznacza, że w sektorze rozruchowym nie zainstalowano żadnego programu rozruchowego, czyli Gruba też nie ma.

Pozdrawiam!

W czasie instalacji windowsa 7 wystapił błąd 0x80070001.

Za 2 razem przy wybieraniu dysków, żadnego nie było.

Bios działa :D,ale z tego co widzę nie wykrywa dysków :(,botowanie ma nastawione na dysk cd-dvd

Wie ktoś co się stało?

Edit:W GParted też nie pokazuje się dysk :confused:

Edit2:Ok,nastawiłem w biosie i instaluje się.Już 30 % 2 etapu :D.Chyba się uda :D.

Grzebałeś coś w BIOSie? Daj zrzut ekranu z GParted lub uruchom na Linuksie terminal i daj wynik polecenia.

sudo fdisk -l

Pozdrawiam!