Jak odinstalowac gry

Witam

Mam zainstalowane gry na partycjach D i E wczoraj sformatowałem partycje systemową C i po formacie żadna gra mi nie działa ,wyskakuje komunikat żeby zainstalowac gre na nowo odinstalowanie gier nie jest możliwe bo ich deinstalatory nie działają ,po prostu się nie uruchamiają.Moje pytanie brzmi czy mam te niedziałajace gry usunąć poprzez zwyczajne usunięcie ich folderów do kosza i jak z ich wpisami w rejestrze systemowym zostały one chyba usunięte podczas formatowania partycji systemowej?

Chyba tak będzie najlepiej :slight_smile:

Tak, zostały na 99% usunięte :smiley: :stuck_out_tongue:

Deinstalatory nie działają bo masz “czysty” system z “czystym” rejestrem, czyli nie masz w nim wpisów dotyczących programów i gier zainstalowanych wcześniej. W takim wypadku masz dwa rozwiązania:

  1. usunąć ręcznie gry (pozostawiając na dysku save jeśli chcesz oczywiście, są one zazwyczaj w katalogu gry w folderze save)

  2. moim zdaniem lepszy, nic nie usuwać, a gry zainstalować do tych samych folderów w których są obecnie, wtedy nic nie stracisz z zapisanych gier, no chyba że dana gra zapisuje swoje save’y do katalogo c:/documents and settings, wtedy po formacie save’ów już nie masz

Swoją drogą to bardzo głupi pomysł większości producentów gier, aby save’y wrzucać na C bez możliwości wyboru miejsca zapisu, save’y powinny się zapisywać w folderze z grą, a nie gdzie indziej, takie jest moje zdane.