Jak odinstalować IE 11 i zainstalować IE 10?

W jaki sposób mogę całkowicie odinstalować z mojego laptopa przeglądarke Internet Explorer 11 i zainstalować sobie Internet Explorer 10 ?

Proszę o pomoc w tej sprawie tak, żebym sobie nie uszkodził systemu .

Zakladam, że chodzi o Windows 7? Jeśli tak to: Start > Windows Update > po lewej Wyświetl historię aktualizacji > u góry okna niebieski link “Zainstalowane aktualizacje” > poszukaj na długiej liście Internet Explorer 11, kliknij na pozycji i wybierz Odinstaluj.

Uwaga! W ten sposób system powróci do przeglądarki zainstalowanej wraz z nim, czyli nawet do IE8! Aby zainstalować IE10 trzeba będzie wybrać w Windows Update kolejne wersje, aż do IE10, lub po prostu zainstalować IE10 wprost z pobranego wcześniej instalatora.

PS. Tak nawiasem, ciekawe w czym Ci IE11 zaszkodził?

Nie wiem czy czytałeś moje tematy tutaj na forum, że IE 11:

  • nie wyświetla prawidłowo stron

  • zacina strone youtube.pl na kilka minut wyświetlając komunikat że strona youtube.pl nie odpowiada

  • nie można oglądać filmów vod bo słychać tylko dźwięk ale niema obrazu

itd. Tego mimo moich próśb tutaj nie da się naprawić na stałe, żeby IE 11 działało normalnie i bez problemowo.

Zrobiłem tak jak napisałeś i zamiast całkiem odinstalować mi IE żeby nie było jej na dysku to wróciło mi do wersji Internet Explorer 10.

No ale chyba przecież właśnie o to chodziło, tak? Wróciłeś do IE 10, więc w czym problem?

Jeżeli chcesz całkowicie wyłączyć IE, to Panel sterowania -> dodaj usuń programy -> składniki systemu windows.

Tyle tylko, że po jego wyłączeniu IE 10 też nie będziesz mógł używać.