Jak odinstalować jeden z dwóch systemów XP

Witam wszystkich

Mam pytanie: Jak odinstalować Windows XP z partycji D z poziomu Windowsa XP na partycji C? Czy wystarczy zaznaczyć foldery i pliki systemowe znajdujące się na partycji D i je usunąć? Jeśli tak to jak usunąć wybór systemu podczas uruchamiania komputera? Z góry dzięki za pomoc.

Formatowanie dysku klikając na dysk który chcesz sformatować ?

http://www.forumpc.pl/lofiversion/index.php?t55888.html

Wciśnij klawisze “logo win”+Pause/Break->Zaawansowane->W sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie klik na Ustawienia->Klik na Edytuj->Skopiuj wszystko z nowo otwartego pliku w notatniku i wklej tutaj.

Nie da się tak. Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, czy o przeniesienie xpeka z c: na d:, czy po prostu zainstalowanie jeszcze jednego windowsa. Jeżeli chcesz przenieść, to np. spod konsoli odzyskiwania formatujesz dysk c:(komenda format c:) i wtedy po zaakceptowaniu licencji jak wyświetli Ci się układ partycji przechodzisz strzałką w dół na d:, wciskasz enter, potem strzałką w dół przechodzisz na pozostaw system plików nienaruszony(bez zmian) i wgrywasz windowsa od nowa. Natomiast jeżeli chodzi o zainstalowanie jeszcze jednego windowsa robisz dokładnie to samo oprócz formatowania c: oczywiście :slight_smile:

Ale nie chce formatować całej partycji bo mam tam dane.

\

No to będziesz musiał te dane przetransportować na drugą partycję :(… A jak nie masz miejsca to może jakiś mały dysk, bądź pożyczenie dysku od kumpla :stuck_out_tongue_winking_eye:

To usuń tylko wszystkie foldery od Windowsa

Chodzi dokładnie o to ze mam dwa Windowsy. Jeden na C drugi na D i chcę odinstalować ten z partycji D.

Olcia proszę:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /NoExecute=OptIn

Trzeba było tak od razu napisać. :slight_smile: Do kasacji idzie linijka multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect i z d: kasujesz wszystkie pliki związane z windowsem(ntldr,ntdetect, boot.ini, bootfont itp. i oczywiście folder windows…

Usuń foldery i pliki od Windowsa z partycji D

Usuń wpis z pliku boot.ini

Ok dzięki wielkie wszystkim za pomoc:)

szymonch85 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tak lepiej?? Jestem nowy w przyszłości postaram się dokładniej opisywać tematy.