Jak odinstalować kartę sieciową

Otoż jak mam odinstalować starą kartę sieciową Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC żeby zainstalować nową TP-LINK TF-3229DL. Problem tkwi w tym że sterowników tej starej karty nie mogę usunąć nawet instalacją od nowa systemu. Podłączyłem nową kartę i internet chodzi ale w POŁĄCZENIACH SIECIOWYCH dalej widać tą starą kartę chodź tak naprawdę podłączona jest nowa. Więc odinstalowuje Realtek-a instaluje nową i dalej stara się pojawia karta już naprawdę nie mam pomysłu . A zależy mi na tej nowej karcie gdyż na starej internet co 5 min się wyłączał i nie była to wina neta. Ma ktoś jakieś pomysły.

Dziękuję za odpowiedz

Domyślam się, że twoja stara karta jest zintegrowana z płytą główną? W ogóle to daj sobie spokój ze sterownikami do starej karty. Podłącz nową kartę, zainstaluj do niej sterownik, podłącz kabel internetowy i korzystaj z internetu. Ja właśnie mam dwie karty sieciowe, jedna, zintegrowana, siedzi nieużywana, korzystam z drugiej. W menedżerze urządzeń widoczne są u mnie dwie karty

Zrób jak radzi darmik24 , możesz też po prostu wyłączyć zintegrowaną grafikę poprzez Menedżer urządzeń (prawoklik na kartę i z menu kontekstowego “Wyłącz”).

Tak jak kolega wyżej mówi zostaw tą kartę w spokoju, ewentualnie możesz ją wyłączyć w BIOS ale po co?

A z ciekawości: po co zakupiłeś 2 kartę sieciową ? Ten TP-LINK ma taką samą przepustowość jak Realtek :smiley:

Dobra mam dzięki za pomoc