Jak odinstalować NTI Media Maker 9?

(Andracjusz) #1

Witam

Od niedawna mam nowy komputer z windows 7 - 64 bit. Jest na nim zainstalowany w wersji trial program NTI Media Maker 9. Program ten jest mi do niczego nie potrzebny a zajmuje dużo miejsca i dlatego też chciałbym się go pozbyć. Program nie posiada własnego de-instalatora, w panelu sterowania programy dodaj/usuń nie ma go wcale oprócz tego programy takie jak Revo Uninstaller, Free Uninstaller oraz płatne programy (próbowałem dwóch albo trzech) tego typu nie widzą Media Maker 9. Program jest zainstalowany w folderze NTI wraz z programem "Acer Backup Manager" (ale ten program chciałbym zostawić). Z internetu ściągnąłem Media Maker 9 i próbowałem go zainstalować licząc na to, że pojawi się możliwość odinstalowania tego programu ale nic takiego się nie pojawiło. Proszę o pomoc w odinstalowaniu programu Media Maker 9. Jeśli to możliwe to proszę o metodę bez potrzeby grzebania w rejestrze gdyż nie jestem doświadczonym użytkownikiem komputerów i mógłbym narobić niepotrzebnych szkód. W internecie nie znalazłem nic na ten temat.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

(Atronics) #2

czy w trybie awaryjnym by się nie dało

https://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=193238595

(Andracjusz) #3

Mogę uruchomić tryb awaryjny ale nie wiem co miałbym potem zrobić?

(Atronics) #4

sprawdż tak czy jest ,ale normalnie nie w awaryjnym

start->panel sterowania->programy i funkcje

z lewej strony w okienku

włacz lub wyłącz funkcje systemu

i sprawdż czy tam jest

(Andracjusz) #5

No niestety nie ma w funkcjach systemu.

Dodane 24.09.2012 (Pn) 14:14

Znalazłem rozwiązanie dla tego przypadku.

Poszukałem pliku “Media Maker 9.msi” i stosując prawo klik dałem odinstaluj i się udało odinstalować :smiley: