Jak odinstalować pocztę windows live?

W niedzielę wgrałem windows 7 hp (oryginał), jak zapewne wiadomo brak w niej programu pocztowego, wgrałem więc windows live (sam program pocztowy bez tych dodatków). Podczas konfiguracji miałem jakieś problemy i w złości odinstalowałem go za pomocą programu Glary Utilities.

I tu zaczyn się mój problem, chciałem go wgrać jeszcze raz ale podczas instalacji wyskakuje mi w oknie zaznaczona informacja, że posiadam już program pocztowy, mogę zainstalować całą resztę tych dodatków (których i tak nie będę używał) a samej poczty nie. Co mam zrobić żeby całkiem pozbyć się całego win. live i wgrać go na nowo. Przywrócił bym system do dnia z przed instalacji, ale za dużo programów bym musiał na nowo wgrywać i po prostu mi się nie chce tego na nowo robić.

Zaznaczę że nie jestem tak biegły w kwestii usuwania jakichś plików z windowsa i boję się że mogę więcej napsuć niż naprawić.

Można spróbować wejść do Panel sterowania > Programy i funkcje i odinstalować pozycję Podstawowe programy Windows Live.

Jeśli już tej pozycji nie ma (skutek GlarySoft), to należałoby od nowa zainstalować Windows Live (sama pocztę) i nic nie konfigurując, zaraz przejść do odinstalowania pozycji j.w.

Celowo opisuję bardzo ostrożne postępowanie, bo tak sobie życzysz. Oczywiście są sposoby radykalne…

PS. Używam z powodzeniem od kilku miesięcy Windows Live, też tylko pocztę i chodzi znakomicie. Ustawienie jest tylko na pierwszy rzut oka skomplikowane. Potem już nie…

a dlaczego nie usuwałeś za pomocą funkcji systemowej win - odinstaluj program? Pozostaje chyba jednak przywracanie systemu.

Problem w tym że pokazuje mi że program poczta znajduje się w systemie i nie można go zainstalować :frowning:

W programach i funkcjach nie ma nic związanego z Windows Live, więc nie mogę z tej pozycji odinstalować.

Dodane środa, 18 listopada 2009, 21:12

ten program nigdy mnie nie zawiódł i potrafił zawsze odinstalować program bardzo skutecznie, tym razem jednak jest inaczej :frowning:

W tej sytuacji zainstaluj z pakietu Windows Live jakąkolwiek inną aplikację i wówczas, po zainstalowaniu czegokolwiek, być może znajdziesz w Programach i funkcjach pozycję Podstawowe programy Windows Live. Ten sposób chyba zagra. Następnie wybierz odinstalowanie tej pozycji, spyta się czy odinstalować wszystko, wybierz wszystko i być może zadziała w taki sposób.

ok, tak zrobię, mam nadzieję że pomoże.

Tymczasem dzięki :slight_smile:

Dodane czwartek, 19 listopada 2009, 18:47

Zainstalowałem mesengera, po tym pokazały się Podstawowe prog. Win. Live w programach i funkcjach, odinstalowałem Podstawowe prog. W.L. Ponownie chciałem zainstalować Win. Live, ale pokazało że poczta jest zainstalowana :frowning: zaczynam się powoli irytować.

Dodane czwartek, 19 listopada 2009, 20:06

Już sobie poradziłem ze wszystkim, Glary Utilities jest jednak niezawodny, po ponownych instalacjach pokazały się poczta i jej pokrewne, odinstalowałem wsio i teraz jest oki :slight_smile:

Przy ponownej instalacji Win. Live mogłem na nowo zaznaczyć pocztę i wgrać ją do systemu :slight_smile: Windows pamięta jednak konta zainstalowane wcześniej, po odpaleniu poczty mam jedno ze swoich kont, teraz ustawiam drugie.

Na szczęście obeszło się bez przywracania systemu.