Jak odinstalować Profesional lub Home bez formatu


(Niwa2a) #1

Witam jak moge odinstalować którykolwiek system baz formatu? Mam zainstalowane dwa na laptopie.


#2

Chyba raczej bez formatu się nie da. A jezeli masz je dodatkowo na jednej partycji (nie wiem czy w ogóle tak się da), to już całkiem przerąbane.


(Kamillo Voids) #3

odinstalowanie xp pro czy home jest niemożliwe pozostaje tylko format (współczucia)jeśli masz tylko jedną partycje :frowning: :frowning: :frowning:


(aju) #4

najlatwiejszy sposób to format.

Ale istnieje inna metoda - instalujesz nowy system (ten co masz zamiar go używać) i na starym windowsie (foler windows) dajesz najzwyklej delete (oczywiście z nowego systemu). Potem jeszcze usuwasz foler Documents and setting i różne aplikacje z program files (najlepiej cały jeśli masz nowy system na nowej partycji). Pozostało jeszcze kilka ukrytych plików więc musisz je odkryć wraz z plikami systemowymi - ale te usuwaj z rozwagą ponieważ zawierają dane o bootowaniu i jak usuniesz niepotrzebnie jeden plik to musisz z nowu instalować windowsa bo nie zabotuje się system.

Tak oto masz sposób na "odistalowanie" windowsa, że też microsoft nie pomyślał że ich system może się znudzic i nie dał uninstalki :wink:


(Mortus141) #5

Da rade tylko bez formatu zainstalowac na xpeka, win 2003 lub przyszłego Longhorna.


(JNJN) #6

Jeśli masz jedną partycję i na niej dwa systemy,to format i świeży system.

Jeśli systemy są na dwu partycjach osobno,to odpalasz lapa na tym systemie co masz zostawić i drugi kasujesz ręcznie(wszystko) z drugiej partycji i wprowadzisz korekty tylko do pliku boot.ini - kasujesz wpis danego XP i już.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php ... fefb485d19

Nowy system

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048


(Niwa2a) #7

dzieki za poradę i biore sie za formata bo Bill i jego kumple nie pomysleli o dezinstalce, szkoda moze im podsunąc pomysł.


#8

A widziałeś żeby jakikolwiek system operacyjny miał w sobie opcję odinstalowania siebie? Jeżeli nie używałeś innych OSów niż Windows, to powiem Ci, że inne systemy też nie mają takiej opcji, bo jest to niewykonalne.


(Sromopromo 1) #9

Odpala sie plytke bootowalna zaraz jak sie wszystkie zeczy wczytaja dajesz "R" dla repair, spyta o chaslo roota, wyswietli ci liste windowsow dostepnych przez boot managera. pozniej cd x:\windows a pozniej delete windows gdzie "x" to litera dysku na ktorej jest win


(Ntteam) #10

Format :slight_smile: