Jak odinstalować skaner Plustek z WinXP?

Mam peca z Windowsem XP Pro, wersja 2002, SP3. Na tym Windowsie zainstalowano kiedyś soft do skanera – i skaner był czas długi intensywnie używany. Później przez jeszcze dłuższy czas nie był używany, a potem okazało się że nie działa. No a że nie był już do niczego potrzebny, trafił do śmieciarni.

Jakiś czas po tym wszystkim spróbowałem skaner odinstalować. Normalną, ‘oficjalną’ drogą: Menu Start → Programy → Plustek USB Scanner → Uninstall USB Scanner.

I dostałem okienko z tytułem Setup Initialization Error, wyświetlające komunikat:

Przypuszczam że system się zaktualizował pakietem SP3 już po zainstalowaniu skanera, dlatego teraz instalator go nie poznaje.

Oczywiście mozna wyciąć całe drzewko oprogramowania (C:\Program Files\ScannerU), drzewko skrótów z menu Start (C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Plustek USB Scanner)

ale pozostaną jeszcze jakieś dowiązania w Rejestrze – nie mam ochoty (ani odwagi…) grzebać w tym ‘ręcznie’… Co powinienem z tym zrobić?

Spróbuj skorzystać z Revo Unistaller.

No to spróbowałem… i zrobił na mnie duuuże wrażenie.

Przyglądałem mu się już jakiś czas temu, ale trochę pobieżnie, bo wyszło mi wtedy, że może odinstaluje mi tę aplikację ale na pewno nie “do dna”. Myliłem się – i dziękuję, że sprowokowałeś mnie do drugiej próby. :smiley: