Jak odinstalować starą mysz i zainstalować nową mysz

Witam

Mam taki problem pada mi mysz Modecom MC-909 i chce od instalować sterowniki i zainstalować mysz Microsoft Optical 200.

Tylko nie wiem gdzie szukać tych sterowników Start->Panel Sterowania->Dodaj usuń programy

czy Start->Panel Sterowania->Mysz->Sprzęt ->Właściwości ->Sterownik-> odinstaluj  ?

 

Mam XP Home Edition

Próbowałem podłączyć tą nową mysz microsoftu pod laptop z Windows 7 i tam od razu ją wykrywa i sterowniki się od razu instalują…

A tu na XP po podłączeniu do usb zero jakichkolwiek reakcji.

Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów przy zmianie myszy zawsze po podłączeniu wyszukiwała sterowniki i instalowała się bezproblemowo. 

 

Proszę o pomoc krok po kroku jak od instalować starą i zainstalować nową mysz.

A na opakowaniu od myszki są wymienione kompatybilne systemy?

To bardzo dziwne bo mysz powinna działać na każdym systemie (no oprócz Linuksa z trybem tekstowym :wink: ) ale na stronie Microsoft znalazłem to:

“Requires a PC that meets the requirements for and has installed one of these operating systems: Microsoft Windows® 8.1, Windows 8, Windows RT 8.1, Windows RT, Windows 7”

Czyli na XP może nie działać?

“A tu na XP po podłączeniu do usb zero jakichkolwiek reakcji.”

Nie ma czegoś takiego jak dymek w postaci “Wykryto nowy sprzęt” ?

Wierzyć się nie chce, coś nie tak z USB chyba… standardowe sterowniki powinny zadziałać.

Nie wiem skąd ty to info wytrzasnąłeś.

http://www.microsoft.com/hardware/en-gb/p/optical-mouse-200

Sterowników urządzeń plug&play nie trzeba odinstalowywać po odłączeniu urządzenia.

Zacznij od pytania Azi, wejdź do managera urządzeń sprawdź czy tam masz jakieś nowe myszy / urządzenia wskazujące.

No to pytanie zasadnicze: czy sprawdzałeś mysz na innych portach USB i czy w tych portach działa np: pendrive?

Nie przyszło mi to do głowy żeby sprawdzić jej zgodność  

No niestety ale okazało się że myszka nie współpracuje z XP tylko z :Windows 8,Widows RT,Windows 7,Windows Vista

Próbowałem ją w inny port usb wsadzić wyskakuje dymek ale jest komunikat:

 

Urządzenie USB interfejsu HID nie przeszło testów zgodności z systemem Windows XP umożliwiających uzyskanie logo Windows

 

A przy próbie instalacji :Nie można zainstalować sterownika,ponieważ nie jest on podpisany cyfrowo lub jest podpisany w nieodpowiedni sposób.Skontaktuj się z dostawca sprzętu

 

 

Dzięki za Pomoc temat do zamknięcia / usunięcia.

Na przyszłość będzie nauczka żeby sprawdzać co się kupuje :wink:

Sprawdź instalację tej łatki:

No niestety nic to nie pomogło ale Dzięki :wink: