Jak odinstalować tym programem DirectX?

Kiedyś odinstalowałem DirectX programem DirectX Eradicator, bo chciałem przeinstalować mój stary DirectX 9.0c na DirectX 11, ale niestety po fakcie dowiedziałem się, że przecież ta wersja nie jest kompatybilna z Windows XP. Od tego momentu mam same problemy. Przeinstalowywałem wiele razy DirectX, ale to nic nie dało. Postanowiłem odinstalować go programem DirectX Happy Uninstall, ale nie bardzo wiem, jak to zrobić. Może ktoś z Was miał z nim do czynienia?

Więc po kolei: odinstalowałeś DirectX 9 przy pomocy DirectX Eradicator, zainstalowałeś DirectX 11(?), a finalnie próbujesz go usunąć?

Przede wszystkim DirectX 11 nie jest w ogóle udostępniany osobno przez Microsoft.

Co chcesz dokładnie osiągnąć?

Nie. DirectX 11 nawet nie zainstalowałem, ale chciałem, tylko się potem dowiedziałem, że nie jest on kompatybilny z Windows XP. Miałem DirectX 9.0c i wszystko było ok. Odinstalowałem go tym DirectX Eradicator i potem znowu zainstalowałem, ale niestety mam same problemy. Na przykład w DxDiag w zakładce Ekran jest napisane: Wykryto problemy w rejestrze systemu. Szczegóły są dostępne w zapisanym pliku tekstowym. W dodatku żadna gra mi się nie chce uruchomić. Postanowiłem jeszcze raz usunąć DirectX, ale tym razem programem DirectX Happy Uninstall i jeszcze raz go zainstalować.

DirectX Happy Uninstall jest programem shareware, więc zapewne ma jakieś ograniczenia w zakresie usuwania DirectX.

Ja bym proponował odinstalować to co teraz masz DirectX Eradicatorem, a następnie zainstalować tą wersję DX 9: http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … laylang=pl

Po tym powinieneś ją zaktualizować do najnowszej wersji.