Jak odinstalować (usunąć) Ubuntu?

W UEFI już przełączyłem sobie bootowanie na Windows. Czy najprościej sformatować partycję z Linuksem czy bawić się żeby odinstalować ten system?

Dwa najważniejsze o co chodzi z tym 

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuilbcd

a jak chcesz ‘odinstalowac’ system inaczej? komendy słuza do nadpisania mbr i odbudowy windowsowego bootloadera

Jak usunąć Linuksa?

OK, ale czy muszę te komendy wpisywać? Bootloader windows działa poprawnie w tej chwili to po co muszę to naprawiać jak sformatuję partycję z Ubuntu? I co jeśli mam dysk GPT?

Brak płyty z systemem WINDOWS (napędu DVD/BD) to jednak “bieda” , a posiadając ją można taką sprawę załatwić w “try miga” .

No jeśli sformatujesz partycję z Linuksem, to go najzwyczajniej w świecie odinstalujesz :slight_smile: Jeśli Windows uruchamia się poprawnie, to chyba nic tylko formatować :slight_smile:

Nie masz nośnika z Windowsem?

http://gparted.org/livecd.php

To sobie pobierz, wgraj na CD, czy tam pena jakiegoś, podepnij do kompa i uruchom z poziomu BIOS.

To jest taki okrojony Linux na LiveCD - masz tam program Gparted i jakieś podstawowe narzędzia do zarządzania systemami plików (fdisk itp.) Teraz po prostu dobierz się do partycji z tym swoim Ubuntu i ją sformatuj w tym programie. Jak nie da się na NTFS, to spróbuj na FAT32, aby Windows ją czytał.

Nie trzeba naprawiać Master Boot Record, bo UEFI oraz Grub go nie używają.

 

Partycję z Ubuntu sformatuj w systemie plików NTFS albo przy użyciu livecd (GParted) albo przy użyciu narzędzi Windows.

O to mi chodziło.
A kto powiedział, że nie mam płyty bo ja jakoś nie pamiętam. I po co w zasadzie płyta Windows?