Jak odinstalować VISTE

Od kilku dni mam VISTE build 5472 i chciałbym zainstalować RC1. Proszę o rady jak odinstalować starszą wersję bez formatowania partycji . XP siedzi na C a Vista na E. Jakieś pomysły?

Usuwanie Windows Vista

Chcąc pozbyć się Visty wykonujemy następujące kroki:

  1. Wkładamy płytke instalacyjną Win XP i uruchamiamy ponownie komputer.

  2. Uruchamiamy konsole naprawiania systemu (poprzez naciśnięcie “R” gdy pojawi się taka informacja)

  3. Wpisujemy fixboot [Enter] i zatwierdzamy poprzez T i [ENTER]

  4. Uruchamiamy Windowsa XP (już bez możliwości wybrania Visty!) i przechodzimy do folderów które chcemy usunąć (Windows, Program Files (Program Files x86, jeżeli ktoś ma wersje x64) , Documents and Settings i ukryty folder Program Data oczywiście te z Visty )

  5. Klikamy prawym przyciskiem myszy na folderze Windows i naciskamy Właściwości później na zakładke Zabezpieczenia (jeżeli ktoś nie ma takiej zakładki wystarczy wejść w Narzędzia/ Opcje folderów/Widok i odznaczyć Użyj prostego udostępniania plików.).

  6. W zakładce Zabezpieczenia klikamy na Zaawansowane później Właściciel zaznaczamy Administratorzy i klikamy na Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów , potem Zastosuj potwierdzamy poprzez naciśniecie Tak i 2x OK

  7. Znowu Klikamy prawym prziciskiem myszy na folder Windows i Właściwości , zakładka Zabezpieczenia / Zaawansowane Zaznaczamy na samym dole okna Dziedzicz i po obiekcie… i Zamień wpisy uprawnienia… po czym Zastosuj i OK. Upewniamy się że w ramce Uprawnienia Administratora wszystkie haczyki są po stronie Zezwalaj klikamy OK

  8. Naciskamy na folder Windows i równocześnie na SHIFT + DELETE i potwierdzamy poprzez naciśnięcie Tak, a później jeszcze Tak dla wszystkich

  9. Powtarzamy to z kolejnymi folderami typu Program Files itd.

Takim własnie sposobem udało mi się definitywnie usunąć Viste. Dodam jeszcze, że w przypadku Programu files nie mogłem zastosować tych opcji odrazu na głównym folderze “Program Files” tylko na poszczególnych znajdujących się w środku.

Mam nadzieję, że komuś to ułatwi “deletowanie” Visty

  1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na folderze Windows i naciskamy Właściwości później na zakładke Zabezpieczenia (jeżeli ktoś nie ma takiej zakładki wystarczy wejść w Narzędzia/ Opcje folderów/Widok i odznaczyć Użyj prostego udostępniania plików.). > Uczyniłem tak. Mam Windows XP HE. Nie ma u mnie “Użyj prostego udostępniania plików” i dlatego postawiłem to pytanie, albo ja coś źle robię? Kilka razy jednak sprawdzałem i nie mogłem znaleść tego zdania do odznaczenia.

Dziwne umnie jest

Narzędzia/ Opcje folderów/Widok i odznaczyć Użyj prostego udostępniania plików

Moze home edition niema ale powinno byc.Albo tak szukasz 14 opcja od gory.

Chyba jednak HE tego nie ma. Naprawdę, postepowałem tak, jak to podałeś w tej instrukcji i w Narzędzia/Opcje folderów/Widok nie ma tego “Użyj prostego udostępniania plików”. Mam problem teraz z tym, ponieważ mam za mało miejsca, żeby przenieść posiadane pliki w inne miejsce, aby potem sformatować partycję z nieszczęsną VISTĄ.

Cześć. U mnie wystarczyło tylko włożyć płytkę z XP , przejść do konsoli odzyskiwania wpisać tak jak ChrosG napisał “fixboot” .Później w Partition Magic sformatowałem partycję na której była Vista i po problemie.Pozdro

Zazwyczaj najtrudniej jest skorzstać z najprostszych rozwiązań. Okazało się że wystarszy zainstalować RC1 na poprzedniej wersji. U mnie sie to udało. Ładnie nadpisał i nawet pozwolił połaczyć NEO na Sagemie :smiley:

Owszem posiada ale w trybie awaryjnym ;]

Witam,

Mam problem z usunieciem tych folderow z Visty, a nie moge uzyc sposobu podanego przez ChrisG. Czy jest mozliwosc usuniecia tych plikow z poziomu visty zainstalowanej na innej partycji. Nie posiadam XP.

Format raczej nie wchodzi w gre - przynajmniej teraz.

Dwa sposoby na usunięcie Visty z dysku:

http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=46

Usuń foldery bez formatowania dysku:

http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=478

Usuwanie okreslonych plików przy włączaniu/zamykaniu systemu:

http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=428

Pierwszy sposob podany na tej stronce chyba najlepszy.

Dzieki vistamen - uratowales 120GB moich danych;)

Jarrot jeszcze raz odkopiesz tak stary temat a dostaniesz ostrzeżenie :evil:

Masz problem załóż temat - proste