Jak odinstalować windows 8?

Ja pracowałem w serwisie 6 lat i uwierz mi na 100% nie chciało im się odzyskać Windows 7 dlatego sformatowali i postawili ponownie Windows 7. Po za tym to standard że jak ktoś oddaje kompa na serwis to dysk zalicza format.

Także przyłączam się do tego pytania odnośnie instalacji Windows 8. Czy po zapoznaniu się z ósemką będzie można potem:

  1. Wejść w Windows 7

  2. Usunąć ścieżkę rozruchu przy pomocy msconfig

  3. A potem zwyczajnie sformatować dysk z Win 8?

@Agntx Jeśli tylko pobierzesz obraz iso z Windows 8 i zainstalujesz go czysto (czy to na innej partycji czy do pliku VHD) to nie powineneś mieć problemów. Ja osobiście nie kasowałem wpisów przez msconfig tylko poprzez wiersz poleceń i narzędzie konsolowe bcdedit.

Najczęstsze problemy z odinstalowaniem Windows 8 CP biorą sie stąd że część osób zamiast pobrać obraz ISO pobiera program, sprawdzający komputer pod kątem spełniania wymagań dla nowego systemu a następnie pobierającego obraz systemu. Taki programik robi uaktualnienie naszego systemu i stąd późniejsze problemy. Ewentualnie niektórzy pobierają obraz ISO i robią uaktualnienie systemu a później dziwią się że nie moga uruchomić starszego systemu.

Pozdrawiam

rgabrysiak , widzę, że jesteś obeznany w temacie. Poczytałem opinie na temat późniejszego usunięcia Win 8 (podobnie było, gdy testowałem Win7 podczas gdy macierzystym systemem był XP) i zachęcony tym zainstalowałem do testów wersję beta. Niestety od tego czasu system od razu bootuje Win 8, a w msconfig nie widzi drugiego systemu. Czy mógłbyś mi pomóc w powrocie na Win7 bo nie chcę robić reinstalacji, jeśli wszystko od 3 lat działa u mnie dobrze. Stracę wiele cennych ustawień… Dziwna sprawa, bo wykonałem czystą instalację na osobną partycję. O co biega? :confused:

Nie wiem jakim cudem po czystej instalacji nie masz menu z wyborem systemu. Ale mniejsza z tym, jeśli Windows 7 i Windows 8 są na osobnych partycjach, spróbuj dodać wpis z Windows 7 wg. tego poradnika:

http://www.kombitz.com/2009/01/09/how-t … t-manager/

(w poradniku ukazany jest co prawda sposób na dodanie Visty do bootloadera ale dodawanie Windows 7 wygląda analogicznie).

rgabrysiak , poważnie, ale nie miałem wpisu odnośnie Windows 7 ani w msconfig, ani w boot managerze, ani w BCDEdit. Tak się złożyło, że dosłownie parę minut temu znalazłem ciekawe narzędzie a mianowicie BCDEdit i w nim utworzyłem sobie boot dla Win7 i od tej pory mogę wybierać między dwoma systemami tak więc wszystko gra.

Jeszcze mam takie pytanie - po owej zmianie bootmanagera podczas ładowania siódemki zamiast animacji mam najpierw samo “starting windows” po Angielsku a potem parszywy ekran bez loga wprost z Visty. Da się to zmienić czy może jest to kwestia wywalenia Win 8 z dysku? Z góry dzięki.

Agntx , spróbuj:

Wiersz jako admin :

bcdedit /set {current} locale pl-PL

enter > restart Lub po restarcie :

bcdboot %WinDir% /l pl-PL

Enter > restart

Łukash , jesteś mistrzem, dzięki! Pierwsza komenda załatwiła sprawę. Tak więc lecę bezstresowo przetestować Win 8.

Zmiana układu klawiatury:

Settings/Control Panel/Clock, Language, and Region/Language/Change input methods/… obok wybranego już języka…Options/Input method/Add an input method.

Oczywiście są dwa polskie układy klawiatury no i jak chyba każdy wie należy wybrać polski programisty.

Co do odinstalowania to znalazłem na polskiej stronie microsoftu w pomocy odnośnie win8:

"Czy można odinstalować system Windows 8 Consumer Preview?

Nie. Aby wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows, trzeba ją ponownie zainstalować z nośnika do odzyskiwania lub instalacji systemu dostarczonego z komputerem."

Szkoda tylko że było takiej informacji przed instalacją lub na stronie z obrazami iso. Microsoft jak zwykle coś musi skopać. Tym mnie przekonali do unikania testowania ich produktów.

Aby rozwiać ostatecznie wszystkie wątpliwości. Piszę aktualnie z Windows 8.

Tak jak pisze atek000 można bez problemu dodawać i zmieniać układ klawiatury w Windows 8.

Na dowód tego proszę bardzo kilka słów w układzie Amharic :slight_smile:

ሄሷዱውግህ ጅ ዏሟ ሄደል

I sposób dodawania kolejnych układów klawiatury:

ve155_Magical-Snap---2012.png

sp399_Magical-Snap---2012.png

qv767_Magical-Snap---2012.png

Potem pozostaje już tylko zmienić układ w manu Settings (prawy dolny róg)

jv580_Magical-Snap---2012.png

Więc proszę nie wprowadzać w błąd i nie mówić, że się nie da.

Co do usuwania Windows 8

Nie ma żadnego problemu z pozbyciem się ósemki, jeśli była zainstalowana na osobnej partycji jako dodatkowy system. O tym też ktoś już wyżej napisał i nie będę się powtarzał. Robiłem to już kilkakrotnie, zawsze bez najmniejszego uszczerbku dla Windows 7 na innej partycji!

Panowie! Jak się chce testować nowinki na komputerze to proszę bardzo. Zwłaszcza, że od jakiegoś czasu wszyscy mogą to robić zupełnie legalnie. Ale trzeba to robić Z GŁOWĄ! Jeśli robi się to na łapu capu, bo ktoś coś powiedział czy napisał i nie włącza się własnego myślenia w tym czasie, to potem są takie efekty jak czytamy w tym poście.

W takim wypadku lepiej w ogóle nie brać się za takie nowości aby potem nie przeżywać smutnych rozczarowań!

Dobra też dorzucę coś od siebie.

Ogólnie system ciekawy, innowacje takie tam ale czemu usunęło mi partycję na której mialem 7 ? ;D

8 zainstalowałem na innej partycji i tylko ta mi została.

Jak ją przywrócić ? : ]

Po co? Windows xp jest juz martwym systemem z 1989 roku czlowieku poco jak masz viste win7 czy lepiej win8

Jak juz to vusta ale xp?

XP został wydany w 2001r.

Fachowcy od instalacji systemów Microsoftu! Pomimo, że nie ma polskiego interfejsu to nie znaczy, że ustawienia regionalne nie działają (zarówno czas, waluty i oczywiście obsługa polskiej klawiatury). Post pisany z Windows 8 Release Preview with Media Center.

Duże polskie znaki: ĄĘŚĆÓŁŃŻŹ

Małe polskie znaki: ąęśćółńżź