Jak odinstalować Windows7?

Zainstalowałem Windows7 ,żeby po prostu spróbować go. Teraz chciałbym go odinstalować ale nie wiem jak się do tego zabrać. Na dysku C mam zainstalowany windows XP ,na E windows7. Chciałbym odinstalować windows7 tak aby nie utracić danych z dysku E.

Pomoże mi ktoś ?

Skopiuj dane na dysk C i sformatuj E.

zaloguj sie na C na systemie xp , z dysku E przeciągnij całego Windowsa 7 do kosza i po sprawie, musisz jeszcze usunąć wpis który Windows 7 po sobie pozostawił żeby nie było przy odpalaniu kompa wyboru systemu,

Windows seven zostawił ci wpis na partycji w systemie xp, wejdź prawym myszy właściwości-mój komputer- zaawansowane na uruchamianie i odzyskiwanie:“ustawienia”- edytuj "uruchamianie systemu muisisz tam usunąc zbedny wpis, niewiem dokładnie który, bo dawno to robiłem nie mozesz sie pomylic bo ci system nie ruszy.

mam xp i u mnie jest taki wpis:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Huntero inaczej - twoje twierdzenie nie sprawdzi się na platformie Vistowej.

P.S. pressc0t - wiesz że 7 to warez? Bo chyba testerem nie jesteś :stuck_out_tongue:

Po formatowaniu uruchamiasz płytkę z xp, czekasz, wciskasz R, wchodzisz do instalacji (wciskasz 1 i enter) i wpisujesz kolejno dwie komendy

fixboot

fixmbr

Potwierdzasz. Powinno byc dobrze.

P.S czy masz xp na innej partycji? Bo jeśli nie to nie zadziała.

windows7 mam na partycji E , XP na C

Pod Win7- wejdź we właściwości komputera, dalej zaawansowane ustawienia systemu, zakładka zaawansowane i ustawienia w uruchamianiu i odzyskiwaniu. Z listy wybierz “wczesniejsza wersja systemu windows” i odhacz ptaszka przy czasie wyświetlania menu wyboru systemów operacyjnych. Kiedy uruchomi sie XP wlacz wyświetlanie plikow ukrytych i systemowych, przejmij na wlasnosc pliki i foldery z E należące do 7 i najlepiej wywal pomijając kosz. Z przejmowaniem praw do folderów moze byc trochę problemów i pewnie będziesz musial to robić parę razy bo nie wszystko będzie sie chciało usuwać od razu.