Jak odintalować Nortona?

Jeżeli wszystko chodzi dobrze łacznie IE to nie ma sensu przywracać systemu. Jeśli dalej jest coś nie tak, to możesz spróbowac przywrócić system.

Wchodzisz w programy (przez start - to kółeczko w lewym dolnym rogu) i szukasz PRZYWRACANIE SYSTEMU. Potem wybierasz przywracanie do wcześniejszego punktu przywracania i odszukujesz punkt przywracania który został utworzony przez system po instalacji Windowsa (jak najwcześniejszy punkt przywracania). I każesz mu przywrócić do tego punktu. Wszystko jest bardzo intuicyjne na pewno to zrobisz (pisze to z głowy, bo Viste mam tylko na laptopie a na stacjonarnym w domu XP, a w pracy 2000 więc nie pamiętam dokładnie…)

Jeśli to zrobisz i uda się przywrócić to powinnaś mieć system w takim stanie jak na początku. Sprawdz wtedy czy wszystko chodzi prawidłowo. Tylko bądź odłączona od internetu żeby nie wskoczył w międzyczasie jakiś świrusek. Wtedy tez zobacz czy przywrócił Nortona jak tak i Norton chodzi (w co wątpię) to go zostaw. Jesli nie chodzi to usuń tak jak wcześniej było napisane bez N. Rem. Tool. I zainstaluj potem jakiegos innego Antywira. Jeśli chcesz tego Avasta to nie włączaj firewaala systemowego tylko doinstaluj zapore z prawdziwego zdarzenia np. comodo. Ja ci jednak proponuje zainstalować 30dniowego triala Kaspersky int. security 7, a potem za 120 zł kupic licencje na rok np w media Markcie czy w innym sklepia a nawet Allegro (od sprawdzonych sprzedawców - przedstawicieli Kaspersky’ego) To nie wiele kasy a program sam używam i wg. mnie jest super. Dopiero jak zainstalujesz Antywira to podłącz sie do sieci i zrób aktualizację bazy danych wirusów. Jeśli zdecydujesz sie na Kaspra to ściągnij do ze strony Kaspra http://www.kaspersky.pl teraz i wypal na płytce bo podczas instalacji będziesz musiała włączyć neta żeby pobrał klucz i wtedy też od razu zrobi aktualizację. Chodzi o to żebyś dopiero w tym momencie właczyła neta - nie wcześniej, a jak nie wypalisz go teraz na kompakcie to będziesz musiała pobierac go i komp bedzie podłacvzony do netu nim zainstalujesz go więc wtedy będzie bez ochrony.

Jak to wszystko się powiedzie to zrób kopie zapasoą, ale to jak wszystko sie uda. Wtedy pomyślimy jak ja zrobić, bo to zależy jakie programy będą po przywróceniu systemu i czy system będzie działał prawidłowo

Dzięki za szczegółowy opis :slight_smile: IE nadal nie chodzi.

Dużo z tym przywracaniem systemu będzie pracy, więc zabiorę się za to, jak będę miała dużo wolnego czasu i bedę wypoczęta.

Nie chcę znowu działać na “wariackich papierach”.

Poza tym muszę kupić płytki do wypalania(Kasperski)

Rozumie że wszystko co do tej pory zainstalowałam stracę po przywracaniu systetmu? Czy później znowu będę musiałam zainstalować np drukarkę, etc?Jakiś sterowników nie stracę?Pewnie zadaję głupie pytania, ale nie znam się na tym.

Czy po przywróceniu systemu będę mogła zrobić dwie partycje i nagrać Windowsa? Czy będę mogła siebie oddzielić od administratora kompa i zrobić użytkownikiem(czy jest sens to robić?) bo teraz niby jestem jednym i drugim.

Jak się robi kopię zapasową i czy trzyma się ją na tej drugiej partycji, dysku?

Przeraża mnie to wszystko :frowning:

Pzdr

Przywracanie to kilka do kilkunastu (max) minut. Po przywróceniu będzie zainstalowane w systemie tylko to co było w momencie utworzenia tego punktu przywracania do którego przywrócisz. Ale programy, dokumenty itp które masz zapisane na dysku np. instalką jakiegos programu dalej bedą - przywracanie zmienia tylko system.

Najpierw przywróć system, potem sprawdź czy prawidłowo działa - jak tak to zrób kopię zapasową - powinnas mieć narzedzia do przywracania. u mnie w laptopie HP jest Menadzer przywracania: START --> Wszystkie programy --> Menadzer przywracania i tu mozna utworzyć dysk do odzyskiwania. Poszukaj u siebie napewno też masz takie narzedzie (nie mówie o NERO )

Jak to zrobisz zajmij sie dopiero podziałem dysku na pertycje. Jak z tym bedzie jakis problem to pisz.

Tak warto zrobic sobie konta inne niz administratora i jego do “zwykłej” pracy używać dla większego bezpieczeństwa, choc Vista ma dodatkowe zabezpieczenie…

Do zrobienia kopii zapasowej może sie przydac płytka DVD bo CD to kilka bedzie potrzebował.

Znalazłam już gdzie mam robić przywracanie systemu, ale na razie zaczekam aż będę wypoczęta w jakiś dzień wolny od pracy.

Czy odinstalować antyvira Avasta przed przywracaniem systemu?

Gdzieś czytałam że jest jakiś program do robienia partycji, zmieniania ich wielkości. Nie pamiętam jak się nazywa. Może go poszukać i probować nim zrobić dwie partycje?

PS

Co sądzisz o tym programie

Acronis True Image Home 11 Build 8041 PL

Acronis True Image umożliwia tworzenie obrazów dysków twardych, wybranych partycji lub plików i folderów. Program oferuje dwa rodzaje tworzenia obrazów. Standardowy, umożliwia tworzenie obrazów całych dysków twardych, wraz z systemami operacyjnymi, aplikacjami, ustawieniami użytkownika i wszystkimi danymi. W przypadku utraty całości lub części danych możliwe jest przywracanie stanu komputera bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego. Ponadto program pozwala na tworzenie i przywracanie obrazów indywidualnych plików i folderów, takich jak folder Moje Dokumenty lub określony plik. Program udostępnia wszechstronnego kreatora umożliwiającego wykonywanie wszystkich etapów tworzenia obrazu.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=31&id=1721

Myślę że wystarczy jak u żyjesz:

Panel sterowania ---> Narzędzia administracyjne ---> Zarządzanie komputerem ---> Zarządzanie dyskami

aczkolwiek jesli będziesz miała inny lepszy program to jak najbardziej. Ja w xp używałem Paragon Hard Disk Manager 6.0 ale on do Visty nie jest (miałem go z jakiejś gazetki) natomiast ten o którym piszesz pewnie będzie tak samo zrobiony jak Paragon H D Manager 8.5 trial czyli nie będzie można nim zmienić nic na partrycjach - tak maja wersje testowe - możesz wszystko poustawiać do zmian ale tych zmian nie zrobi tylko napisze żebyś kupiła pełna wersję.

Avasta nie musisz odinstalowywać przed przywróceniem systemu do wcześniejszego punktu.

I jeszcze jedno: ja gdy chciałem na Viscie zrobić z jednej partycji dwie to po tym wołał cięgle o sterowniki i były bardzo duże problemy. Udało sie dopiero gdy najpierw zrobiłem druga partycję a potem przywróciłem system ale nie punktem przywracania tylko ponowna instalacją. Jesli przywrócisz system do wcześniejszego punktu i będzie ok a potem podzielisz partycję i będą problemy tego typu pewnie będziesz musiała postąpić podobnie jak ja, ale może będzie OK.

Złączono Posta : 26.10.2007 (Pią) 8:37

Jeśli tak było to masz narzędzie którym po przywróceniu jeśli będzie dobrze działać możesz zrobić kopię systemu czyli na osobnej partycji dysk Recovery a także oprócz tego na DVD to wypalić.

Napisałam dwa razy do producenta mojego komputera, aby mi przesłała mi płytę z Windowsem, ponieważ jej nie było przy kompie i PCF ignoruje moją prośbę :evil: Zero odpowiedzi

W Media Market w którym kupiłam PCeta radzili mi, aby sobie sama nagrała płytę z systemem, ale jak już nie powiedzieli.

Chyba zwrócę się do Rzecznika Praw Konsumenta z tymi mailami do PCF! Wnerwiła mnie ta firma na maxa stosunkiem do swoich klientów :twisted:

To adres jej strony:

http://www.pcf.pl/vsys/pcf/serwis/index.htm

Chyba nie maja takiego obowiązku żeby za darmo wysłąć. Z tego co słyszałem na tym forum to można zakupić w MS płytkę z windowsem jak sie ma legalnie licencję albo tez od producenta sprzętu ale też kupić (chyba). Poczytaj inne tematy na forum, np ten: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=166187&postdays=0&postorder=asc&highlight=p%B3ytka+windowsa&start=0

Zrobiłam to przywracanie systemu i nie wiem czy nie zamuliłam sobie dysku przez to? Może zrobić czyszczenie dysku?

Co teraz robić? Wykonać kopię zapasową? Podzielić ten dysk na dwa?

PS

Odinstalowałam wcześniej drukarkę. Co robić z nią ?

Boję się drugi raz ją instalować. Szukać do niej sterowników do Visty?

Do jakiego punktu wróciłaś Masz system w takim stanie jak zaraz po zainstalowaniu? Jak tak i dobrze działa to zrób kopie zapasową. W twoim kompie musi byc program do robienia takiej kopii. Znajdź go lub dowiedz sie od producenta który to program i zrób nim kopię na osobnej partycji i na DVD, a potem baw sie dalej instalacją innych dodatków i podziel najpierw na partycje. Jak cos sie posypie to przywrócisz z kopii zapasowej.

Pogoneiro zrobiłam przywracanie do momentu instalki drukarki po którym to padło mi IE, ale może mogę to zrobić jeszcze raz do momentu ładowania się systemu, gdy miałam jeszcze wybór z robienia partycji?

I wtedy zrobić te dwie partycje?

Powiem Ci szczerze że dla mnie komputer to czarna magia.Nigdy nie miałam informatyki a to co wiem to właśnie z netu- forum.

Najgorsze jest to, że na początku miałam jakiś stary Windows 98 chyba i później przeszłam na XP i odetchnęłam z ulgą pracując na XP Prof.

Komputer nie wieszał, system XP chodzi bez zastrzeżeń a z tą Vistą mam koszmar.

Z drukarko-skanera nie mogę korzystać.Boję się go instalować teraz, aby znowu czegoś nie uszkodzić w Viście.

Moje gry też nie są kompatybilne z Vistą, nawet ta którą kupiłam do nowego PCeta :frowning:

Muszę sciągnąć nowe sterowniki do drukarki, ale też nie wiem jakie, bo są dwie opcje:

Windows Vista 32bit, Windows Vista 64bit

a ja nie wiem jaką mam wersję i gdzie tej informacji szukać na kompie. Muszę też znaleźć sterowniki do mojej komórki aby móc przegrywać na nią muzykę z PC, etc.

Sama męczarnia.

Dlaczego Vista nie jest kompatybilną ze starymi sterownikami do Windowsa tak jak było z przejściem z 98 na XP?

Dlaczego blokuję się, etc :frowning:

Kilka razy pisałem ci co ja bym zrobił na twoim miejscu. Jeszcze raz w punktach krótko, a ty mi napisz czy zrobiłas te wszystkie punkty w tej kolejności:

  1. Przywracam system do najwcześniejszego punktu jaki jest (zaraz po zainstalowaniu nowego systemu)

2.Robię kopię zapasową na DVD a jeśli to możliwe to najpierw odpowiednim narzędziem (u mnie Menadżer przywracania w laptopie HP) tworze partycję przywracania (recovery) - niech to bedzie KOPIA Sytemu - tak ją sobie nazwę.

  1. Dzielę na nowe partycje i instaluje pozostałe oprogramowanie. Jesli wszystko pójdzie OK to potem możesz sobie zrobić kolejną kopię zapasowa na DVD - niech to będzie KOPIA 2 -jak już będziesz miała sprawny system z zainstalowanym oprogramowaniem i podzielony na partycje (po to że jak sie coś później stanie to przywrócisz tę kopię (KOPIA 2) a nie tą z samym systemem - KOPIA System. Będzie mniej roboty)

Jeżeli w międzyczasie po zainstalowaniu jakiegos sterownika czy programu system sie posypie to przywrócisz z kopi (KOIPIA System) czysty system i możesz od początku sie bawić z instalowaniem innego oprogramowania aż zrobisz wszystko OK. Mysle że masz Vistę 32bit, ale upewnij się.