Jak odintalować Nortona?

Mam nowy PC z Vista Home Basic i niestety coś się chrzani od samego początku.Chcę odinstalować Nortona i dać darmowy antyvir np AVAST.

Jak mam odinstalować Norotna? Wiem że są z tym problemy. Jest jakiś program remover ale nie wiem jaki do Norotn Internet Security?

Przeczytaj http://service1.symantec.com/support/in … n&src=pl_w

Sciagnęłam jakiś remover do Norotna i nie wiem co robić? Odpalić ten program i on sam to zrobić czy najpierw samej w dodaj/usun programy starać się odinstalować NIS a później odpalić removera?

Witam.

Szukasz w Menu opcji Uruchom ,w okienku wpisujesz msconfig

dajesz OK wyświetli Ci się okno, klikasz w zakładkę Uruchamianie i szukasz wpisów marki Symantec lub Norton , w kostkach po lewej stronie likwidujesz ptaszki (kostki mają być czyste)

Robisz restart kompa , wyskoczy Ci komunikat systemowy ,zaznaczasz ptaszkiem żeby Ci go nie wyświetlał powtórnie i dajesz OK.

Po wykonaniu powyższych czynności możesz przystąpić do odinstalowania wymienionego pakietu zabezpieczającego.

Jest to to podstawowa metoda odinstalowania upartych pakietów, jak i programów nie dających się wyłączyć z treya , ikonki przy zegrarze.

A jeśli chodzi o program z którego ja korzystam to jest to Your Uninstaller 2006, program pewny i robi porządek w rejestrze i likwiduje niepotrzebne wpisy.

Pozdrawiam.

Ragga spróbuj tak jak napisał Vito32, bo ja mam identyczną sytuacje z laptopem i jak użyłem Norton Removal Tool to mi posypał inne programu a także i sam system, np. przestał działać instalator windows i nie mogłem zainstalować żadnego programu.

Zrobiłam tak i teraz ściągam avasta Boję się co to będzie? IE po odinstalowaniu Nortona nadal nie działa :frowning:

Powiedźcie mi dlaczego kupione oprogramowanie jest tak zawodne? darmowe jest o wiele lepsze widzę np linux Zła jestem na siebie że tak się dałam naciągnąć na komp z oprogramowaniem :frowning:

U mnie po zainstalowaniu Visty było wszystko ok. Norton tez chodził dobrze wszystko było ok, tylko po 60 dniach skończył się Norton a ja nie chciałem kupowac na niego licencji bo wolę kaspersky’ego i to za mniejsze pieniądze, dlatego go odinstalowywałem i wtedy NRT posypał mi system, więc go przywróciłem do punktu sprzed dezinstalacji nortona ale Nortona juz nie przywrócił tylko pozostały szczątki które recznie usuwałem i jakoś sie pozbyłem ale i tak nie do końca wszystko jest OK. a co u ciebie nie działa po zainstalowaniu systemu??

U mnie jest tak:

kupiłam gotowy pcet z legalnym oprogramowaniem vista home basic+ norton internet security(wersja 90), etc…

Pierwszego dnia zainstalowałam drukarko-skaner pixima mp150 canona i IE padło po tym :frowning: Sądzę że powodem mogło być to że podczas instalki canona chciałam zarejestrować produkt i pod koniec wycofałam się z rejestracji.Dziś jest drugi dzień pracy na nowym pc i IE dalej nie działa.

Teraz odinstalowałam Norotna i zobaczymy czy zainstaluje avasta?

(Mam też ściągnięty avg75 ale nie wiem czy jest lepszy od avasta?)

Obecnie skanuje kompa ad-aware se i już widzę że “coś” przy canonie :frowning:

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 21:01

Zrobiłam tak, jak napisał Vito na początku a później potraktowałam Norotna removerem, ale w moim przypadku Norton chodził tylko dwa dni.

Gdzieś czytałam, że z Nortonem zaczyna się szopka, jak przekroczymy limit tj te 90 dni, czy 60 w Twoim przypadku :frowning:

Skoro masz 90dniowego nortona to czemu go odinstalowujesz? Czy to jest NIS bo avast to chyba tylko antywir a nie pakiet typu int. security. Ja bym go narazie nie odinstalowywał, może był źle skonfigurowany i jakis syf dostał ci sie do kompa? Może wrzuc logi choć z HJ i niech ktos sprawdzi czy cos nie wlazło, albo zrób ponowna instalacje od początku, bo może cos przy instalacji sie posypało?

Aha ja miałam wcześniej z nortonem koszmarne problemy na starym kompie x czasu temu, np po odinstalowaniu removerem nie miałam defragmentatora w systemie. I wtedy dowiedziałam się jakie to spustoszenie sieje Norton w Windowsie :frowning:

A skoro potraktowałas removerem to może być szopka, bo u mnie po tym system rozsypał sie całkiem. Ja bym w takiej sytuacji zrobił ponowna instalację systemu zwłaszcza że jeszcze pewnie wiele programów na kompie nie poinstalowałas więc wiele roboty nie będzie. I nie usuwał bym na razie nortona niech se póki co chodzi, jesli wszystko będzie OK. Czy to jest NIS (Norton Int. Sec.)? Czy tylko Anty Wir?

Słuchaj… stało się! :?

Płyty nie mam z oprogramowaniem NIS, bo jeszcze nie nagrałam jak mi kazano w serwisie sklepu w razie formatu etc. Tak więc Norton przepadł.

Na starym kompie jechałam na Avascie i był Ok. Ale mogę zamiast avast zainstalować avg75 tylko muszę jeszcze sprawdzić dokładnie co lepsze :confused:

PS

Czy Ty przy kupnie lapa dostałeś płytkę windowsa? Ja nie… podobno tak teraz robią. Klucz licencyjny dają na wieży… :roll:

Nie nie dostałem płytki Widowsa. Wszystko jest na partycji H (chyba bo teraz uzywam stacjonarnego i nie pamiętam dokładnie) tzw recovery. Zobacz czy masz taka partycję?

Mam tylko jeden dysk lokalny C i tutaj chyba jest system, oprócz tego mam 4 dyski wymienne chyba na karty pamięci?- nie znam się na tym ale to tak wygląda… i nie mam dyskietki! :slight_smile:

PS

Czy to znaczy że mam tylko jedną partycją, albo ich brak? Coś na początku musiałam popsuć… np jestem jednocześnie administatorem i użytkownikiem, ale nie do końca, bo mogę włączyć IE tylko jako admin a jako Ragga już nie :frowning: Ups chyba muszę jakiegoś informatyka zaprosić aby to zobaczył bo jestem zielona jak łączką :shock:

To chyba po zainstalowaniu systemu powinnaś od razu zrobić taką partycje odzyskiwania systemu, albo normalna kopię zapasową (chociaż). U mnie w laptopie to jak zainstalował cały system po pierwszym włączeniu to chyba pytał czy utworzyć taką partycje i jeszcze na dvd tez taką zapasówke zrobił. To ja sam juz nie wiem co też powinnaś zrobić bo sie okaże że nie bedziesz miała z czego zainstalowac systemu, no chyba że weźmiesz od kogos płytkę i zainstalujesz ze swoim kluczem licencyjnym.

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 21:41

Partycje nie maja nic współnego z kontami uzytkownika. Administrator, Ragga itp to sa konta uzytkownika, a prtycje to to na ile części masz podzielony twardy dysk. Może byc w całości jako C ale może byc partycja podstawowa z systemem C i partycja rozszerzona a na niej tzw dyski logiczne np D, E itd… I choc to jest na jednym dysku (fizycznie jeden dysk - jedno urządzenie) to traktowane jest jak osobne np. możesz zrobic format C to nie ruszysz pozostałych D, E

O widzisz! Masz rację … pewnie tak było tylko ja działałam w amoku i nie czytałam dokładnie co i jak :frowning: Szczerze mówiąc to komp mnie przeraża.

Czy teraz mogę nagrać Windowsa na płytę? Czy będzie on czysty bez virków, uszkodzonej IE?

Ja nawet nie wiem jaką płytę kupić i jak się nagrywa… Do nagrywania mam chyba program Nero.

Zainstalowałam Avasta i teraz uruchomię z całkowitym przeskanowaniem systemu kompa więc pewnie mnie trochę nie będzie. Narka

Wejdz:

Panel sterowania ---> Narzędzia administracyjne ---> Zarządzanie komputerem ---> Zarządzanie dyskami

i zobacz, tam będziesz miała dyski i zobaczysz jak to wygląda, czy to jest jeden dysk np Dysk ) i podzielony na c, d, E itp czy inaczej. Jeden fizyczny dysk bedzie na jednym poziomie inny np napęd DVD na nastepnym poziomie pod tamtym dyskiem twardym. Zobacz jak to wygląda.

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 21:49

Teraz to nie nagrasz Windowsa bo nie masz z czego. To musi być wersja instalacyjna, nie możesz przegrac tego co masz zainstalowane na dysku bo to nic nie da. Możesz co najwyżej zrobic kopię zapasową.

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 21:52

Myśle że w takiej sytuacji powinnas poprosić kogoś kto sie na tym dobrze zna, i on sprawdzi co jest tak naprawdę na twoim kompie i zrobi porządek na tyle na ile to będzie mozliwe i tak abyś mogła w przyszłosci zainstalować system na nowo.

Wolunim (C:)prosty podstawowy NTFS … zdrowy…

Dysk podstawowy 0 (C:) 298,09 GB zdrowy system, rozruch…

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 21:57

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 21:49

Teraz to nie nagrasz Windowsa bo nie masz z czego. To musi być wersja instalacyjna, nie możesz przegrac tego co masz zainstalowane na dysku bo to nic nie da. Możesz co najwyżej zrobic kopię zapasową.

Ojeja ale sobie narobiłam :frowning: takie bajoro !

Czyli masz jedną partycje podstawową C na całym dysku. Nie masz innych partycji, więc nie masz partycji do odzyskiwania systemu.

Możesz zrobic jeszcze jedno. Przywrócic system do pierwszego punktu przywracania, mam na myśli najwcześniejszy punkt przywracania, zaraz po zainstalowaniu systemu. Znajdż opcje przywracania systemu i tam będziesz mogła przywrócic system do punktów utworzonych przez system. Znajdź najwczesniejszy i przywróć. Powinnas wtedy mieć systam taki jak zaraz po zainstalowaniu, a więc prawidłowo działający i wtedy zrób kopię zapasowa i dalej dopiero instaluj, albo znajdz narzedzie do tworzenia tej partycji odzyskiwania i jego uzyj. To tyle co moge podpowiedzieć.

Pogoneiro proszę Cię napisz mi dokładnie jak to zrobić?

Nie umiem przywracać systemu i nie wiem gdzie tego szukać?

PS

Avast działa Ok.

Ochroni komunikatory, pocztę, etc ale nie mam firewalla, czyli mogę włączyć zaporę Windowsa bez strachu, że będzie się gryzła z avastem?