Jak odkodować pliki Worda?

Wróciłam z wakacji i okazało się, że dwa foldery z dokumentami “zniknęły”. :shock: Oczywiście nikt z domowników ich nie kasował, krasnoludki po prostu. Potraktowałam tę partycję PC Inspector File Recovery i znalazłam wszystkie brakujące pliki, ich stan określono jako dobry. Zapisałam je w osobnym folderze na innej partycji. Na oko było wszystko ok, dopóki ich nie zaczęłam otwierać.

Zobaczyłam to:

‹W’&NŐĐvP‡f/#á}“7ë¬?›ś’0/¨vĄźEŕuEĂžj®máäÝ.pżpľpGľpżpżp´pG´

pżpżpľpGľpżp˙˙żp´pG´pżpżpľpGľpżpżp´pG´pżpżp˙ľpGľpżpżp´pG´pżpµp

AO‚–0ĐFwţ˙DµpżpżpżpŹĽżpżpżp 2IŇ 2Iđ?Ia˙żżpżp´pG´pżpżpľp G ¨ŔÄ©?IHAŔ˙Çľp´p G´pżpżpżp˛pG˛pµpOz/˙cýç÷cÖŔGµpżpżp˝pG˝p˝p7P×HÁ©˙ßŮ 10˝pżpżp·pG·pżpżp±p ¨H

z™÷˙˙cO˘±pżpµpGµpżpżp˝pG ńÁ©ýüÖŔ˙˙˝p±pG±pżpżpżp¶pG¶p°pĄü›hG˙˙°pżpżpżp°pG°pżp¶p ¨Ď6I§-O˘¶pżp˙Ďżp˛pG˛pżpżpµp ńőŮ cő+w×uµp˙˙żp»pG»pżpżp·pG?,ř’Ć?0·pŹĽąpżp˙˙żp»pG»p±p ¨HĎ©÷’I˘G±pżpżpżpŹĽ˙˙żpşp ń

i nie muszę chyba dodawać, że mnie szlag trafił. :evil:

Pojawia się okno “Konwersja pliku” i żadna z dostępnych opcji nie daje rady tego przywrócić do stanu używalności. Nie wiem, czy to mogło wyniknąć ze zmiany MS Office 2000 na 2003? Proszę niech mi ktoś pomoże, bardzo mi zależy na tych dokumentach.

Spróbuj odzyskać pliki innym programem:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=94&id=1609

Spróbowałam tego EasyRecovery 6.10 Professional, ale nic to nie dało. Po prostu ponownie odzyskałam te pliki w takim samym stanie, jak poprzednio tzn. robaczki. Wydaje mi się, że te pliki (odzyskane) nie są uszkodzone, jedynie zakodowane, czy zaszyfrowane, nie wiem, jak jest to fachowo określane. I właśnie takiego programu szukam, bo zanim nie odkoduję treści, to nie jestem w stanie ocenić strat. :cry: