Jak odkręcić mocno przykręconą śrubke z kołkiem rozporowym?

(massaro76) #1

Witam.Tym razem mam pytanie dotyczące prac budowlanych :slight_smile: W pustakach mam kilkanaście mocno przykręconych śrub z kołkiem rozporowym.Są na krzyżak.Niektóre nie maja już łebka.Czy da sie je przewiercić wiertłem do metalu a potem całkiem wyjąć kołek?A może jakoś odkręcić troche,poluzować i wkrętarką odkręcić,bo są bardzo długie,ok 15 cm.Przepraszam za bzdurny temat,ale mnie już ręka wysiada bo nie dam rady je okręcić

odkręcić do połowy kombinerkami, następnie wyciągnąć obcęgami

(massaro76) #3

Helix masz rację,ale nie ma za co łapać kominerkami … :confused:

(bachus) #4

Ale coś wystają, czy są całkowicie schowane w betonie? 

(massaro76) #5

Właśnie że schowane,nieraz myślę żeby to rozwiercić wiertłem do metalu

(Bowjan) #6

Jeśli to są pustaki to wystarczy wbić do wewnątrz .

(drunkula) #7

Czekaj… przewiercenie metalowego (!) wkręta znajdującego się w pustaku(!)? Stary, jeżeli utrzymasz wiertarkę i nie wbijesz tego wkręta dalej, to jesteś mistrzem wierceń!

Jeżeli uparłeś się je wyjmować, to możesz spróbować rozwiercić, ale kołek, i/lub cegłę do okoła, a potem wyciągać czymś takim:
73644529_fatmax-szczypce-wydluzone-odgie

Ale @jasieczek już dał szybszy sposób.

(tomasko) #8

Ja bym poprostu tak jak kolega mówił. Weź kawałek mocnego pręta ( ośka od starego roweru) i wbij żeby nic nie wystawało. Potem trochę jakiejś szpachi (albo kleju do płytek) co kolwiek i zaszpachlować.

Jak masz jasne ściany proponuję szpachle będzie mniej widać i łatwiej po wyschnięciu wyrównać,ale i klej można wyrównać byle szybko (2-3 godz.) nie później jak na drugi dzień. Zależy jak gruba warstwa kleju.