Jak odkręcić mocno przykręconą śrubke z kołkiem rozporowym?

Witam.Tym razem mam pytanie dotyczące prac budowlanych :slight_smile: W pustakach mam kilkanaście mocno przykręconych śrub z kołkiem rozporowym.Są na krzyżak.Niektóre nie maja już łebka.Czy da sie je przewiercić wiertłem do metalu a potem całkiem wyjąć kołek?A może jakoś odkręcić troche,poluzować i wkrętarką odkręcić,bo są bardzo długie,ok 15 cm.Przepraszam za bzdurny temat,ale mnie już ręka wysiada bo nie dam rady je okręcić

odkręcić do połowy kombinerkami, następnie wyciągnąć obcęgami

Helix masz rację,ale nie ma za co łapać kominerkami … :confused:

Ale coś wystają, czy są całkowicie schowane w betonie? 

Właśnie że schowane,nieraz myślę żeby to rozwiercić wiertłem do metalu

Jeśli to są pustaki to wystarczy wbić do wewnątrz .

Czekaj… przewiercenie metalowego (!) wkręta znajdującego się w pustaku(!)? Stary, jeżeli utrzymasz wiertarkę i nie wbijesz tego wkręta dalej, to jesteś mistrzem wierceń!

Jeżeli uparłeś się je wyjmować, to możesz spróbować rozwiercić, ale kołek, i/lub cegłę do okoła, a potem wyciągać czymś takim:
73644529_fatmax-szczypce-wydluzone-odgie

Ale @jasieczek już dał szybszy sposób.

Ja bym poprostu tak jak kolega mówił. Weź kawałek mocnego pręta ( ośka od starego roweru) i wbij żeby nic nie wystawało. Potem trochę jakiejś szpachi (albo kleju do płytek) co kolwiek i zaszpachlować.

Jak masz jasne ściany proponuję szpachle będzie mniej widać i łatwiej po wyschnięciu wyrównać,ale i klej można wyrównać byle szybko (2-3 godz.) nie później jak na drugi dzień. Zależy jak gruba warstwa kleju.