Jak odlaczyc dany komputer od sieci wifi?

Witam

Posiadam w domu siec. Router jest zabezpieczony WPA2/PSK. Z tym, ze czasem siostra obciaza lacze (przez wifi jest podlaczona) pobierajac muzyka i ogladajac filmy. Jest to dosc meczace. Z racji ze prosilem ja juz wielokrotnie by tego nie robila, czy jest mozliwosc odlaczenia jej kozystajac z opcji telnet w windows vista x64 home premium lub ubunto 10.4? potrafie router zresetowac przez telnet, jednak nie moge znalezc opcji odlaczenia danego urzadzenia od wifi. Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam

PS. Przepraszam za brak Polskich znakow, jednak nie mam klawisza jednego na klaiwaturze :stuck_out_tongue_winking_eye:

Najprościej to blokować adres MAC karty sieciowej. Jak to zrobić przez telnet, to Ci nie napiszę, bo co router, to inne polecenia.

Pozdrawiam!

Jaki router?Zainteresuj się QOS.

TP-LINK TD-W8960N. Nie chce jej blokowac dostepu do routera na stale, tylko co jakis czas jej wylaczyc dostep. Dzieki za szybka odpowiedz :wink:

Jeśli chcesz całkowicie odłączyć, to najszybciej blokując MAC, jeśli tylko ograniczyć, to możesz limitować łącze, router tego producenta powinien mieć taką opcję w standardzie.

Pozdrawiam!

Jest też trochę inna opcja, która mi nawet na starym routerze trochę pomagała.

Jeżeli siostra łączy się przez wifi, znajdź opcję wlan enable/disable, i tak co jakiś czas zaznacz i odznacz :wink:

Ściąganie filmów, czy muzyki się przerwie, a jak odejdzie od kompa, będzie myśleć, że się dalej ściąga :wink:

Prosty sposób ;p

ok, dzieki, a tak z ciekawosci to mniej wiecej pod jaka nazwa opcji mam szukac by rozlaczyc dany komputer od sieci (pod ubuntu, czy windows’a to nie gra roznicy)?

Jeśli chodzi Ci o telnet, to popatrz jakie polecenia są dostępne w powłoce, w niektórych routerach jest, np. pod poleceniem wifi lub 8021x , jak pisałem, co router, to inne polecenia. Albo po prostu zaloguj się przez przeglądarkę i ustaw wszystko.

Pozdrawiam!

Po wpisaniu help w polaczneiu juz z routerem mam cos takiego:

Jednak nie mam pojecia ktora to moze byc opcja, czesc juz posprawdzalem, a czesc nadal sprawdzam, jesli widzicie i wiecie ktora to z tych opcji to bylbym wdzieczny za pomoc.