Jak odłączyć neta? PILNE!

Witam

Jestem administratorem i chce odłączyć neta innemu użytkownikowi komputera, użytkownik ten nie jest administratorem, mam windowsa xp i jak to zrobić??

Z góry Dzięki.

a przez co macie rozdzielone łącze

Gdzie to można sprawdzić??

no to pogratulować twojej wiedzy administratora. :x Jesteś administratorem sieci czy może komputera na którym pracujesz a to inna sprawa :o

no comment :stuck_out_tongue:

Jeśli nie powiesz nic więcej o sieci trudno będzie Ci pomóc nikt tu nie jest jazsnowidzem

A może nigdy mnie to nie interesowało i jestem admonistratorem kompa.

A tak wogóle gdzie to mogę sprawdzić.

pytam czy przez router czy serwer ciołku :roll: :shock:

zależy, jakie ma konto, jeśli z ograniczeniami(po ang. limited account)

to wystarczy po prostu wyłączyć połączenie sieciowe - prawy klik, wyłącz i to wszystko

Router i neta tylko jednemu użytkownikowi chcę odłączyć.

A ON JEST NA JEDNYM KABLU CZY MASZ NP 10 użytkowników NA JEDNYM KABLU

Czy ten użytkownik loguje się z tego samego komputera, czy jesteś administratorem sieci (co sugeruje dział w którym zamieściłeś posta).

Kilku użytkowników na jednym kablu i jednym kompie.

to z iloma kompami sie jesteś połączony bo już sie pogubiłem. ilu masz kompów w sieci czy tylko masz jeden komp a w tym kompie wiele profili?

Jeden komp i wiele profili.

dobra jeszcze raz ty masz kompa i z kimś się łączysz, czy inaczej masz jednego kompa i na nim masz utworzone profile? czy w twojej sieci korzysta komputer który posiada owe profile?

Lol popisujecie się inteligencją. Koleś ma JEDEN komputer z Windowsem XZP, oraz ma na nim ustawionych kilka kont użytkownika, wiecie co to takiego?? No więc jemu chodzi o to, aby jeden profil miał blokadę dostępu do internetu…

Właśnie o to chdzi i jak to robić???

czy ten użytkownik którego chcesz odłączyć ma zwykłe konto z ograniczonymi prawami ??

Panel sterowania------>połączenia sieciowe---->konfiguruj lub zmień ustawienia sieci w domu lub małej firmie…tam powinna być opcja dla którego w userów ma byćwłaczony net a dla kogo nie :slight_smile:

Ten drugi użytkownik ma konto z ogranoczeniami.