Jak odłączyć YouTube w telewizorze tak aby nie można było przesyłać z telefonu lub komputera?

Cześć.

Posiadam telewizor LG z systemem webOS 2.0, nie stoi on w moim pokoju ani w taki sposób abym go oglądał jednakże jest podłączony do jednej i tej samej sieci domowej co telefony i komputery.

Kilka razy zdarzyło się, że omyłkowo “coś się kliknęło” w aplikacji YouTube na telefonie lub w przeglądarce na komputerze, że oglądany przeze mnie film poleciał na telewizor gdzie ktoś inny oglądał telewizje.

Moje pytanie brzmi, jak odłączyć możliwość przesyłania filmu z aplikacji YouTube w telefonie lub przez przeglądarkę w komputerze na telewizor bez fizycznego odpinania go od sieci lub usunięcia aplikacji YouTube z telewizora? Niestety w żadnych opcjach YouTube’a ani w telewizorze, ani w komputerze, ani w telefonie nie ma możliwości odłączenia telewizora, jest tylko możliwość połączenia lub sparowania. Może jest jakaś możliwość przyblokowania portów na routerze, albo coś?

Pozdrawiam.

Może twoje konto google jest przypisane w telewizorze?

Nie, na telewizorze nie jestem zalogowany, ani nikt inny nie jest.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to uruchomić na ruterze sieć gościnną WiFi i do niej podłączyć TV.

Satysfakcjonujące rozwiązanie. Ustawione i śmiga jak należy. W takim razie dziękuję :wink:

Mnie się wydaje że to trzeba zawsze kliknąć w taki telewizorek z ikoną półkola z pociętymi pierścieniami (obraz) - czyli nie klikać byle gdzie i powinno być też ok.

Jakby kogoś interesowało jak SmartTV łączy się z aplikacją Youtube to jest realizowane za pomocą protokołu DIAL (na wzór urządzeń Apple).
Także próżno szukać portów na których jest to realizowane, bo para urządzeń “dogaduje się” między sobą.

Tu jest coś na temat specyfikacji protokołu DIAL:

Przykładowo zablokowałem porty 23-50000 (ANY - TCP+UDP) i aplikacja Youtube i tak się łączy ze SmartTV. Mimo, że TV wywala błąd DNS i praktycznie, żadne inne usługi w takim przypadku nie działają.