Jak odnaleźć i usunąć wirusa oraz odzyskać skradzione hasła?

Witam wszystkich !

Od ok miesiąca skończyła mi się licencja na Avasta i jestem aktualnie bez jakiegokolwiek antywirusa.

Dzisiaj logując się na nk oraz na moją poczte email pojawił się komunikat iż hasło jest nieprawidłowe…

Otóż najprawdopodobniej(a wręcz napewno) ktoś włamał się na mój komputer.

I oto moje pytania:

1.Jak wykryc i usunąc wirusa? Próbowałem coś znalezc za pomocą HijackThis,lecz notatnik jest pusty :frowning:

2.Jak zablokowac moje konto na nk aby osoba która jest w posiadaniu mojego konta nie powypisywała żadnych bzdur moim znajomym itp…?

Dodam też,że konto zostało założone na email do którego nie pamiętam hasła,ponieważ nie był używany ten mail od 3 lat…,a wiec czy przy zgłoszeniu administracji faktu kradzieży konta zostanie przywrócone mi moje konto lub co najważniejsze zablokowane,gdybym podał im mój login oraz hasło i mojego poprzedniego maila dla weryfikacji,że to nie ja się czasem podszywam?

3.Podobna sytuacja jest z mailem,a więc czy ktoś może wykorzystac mojego maila to złych celów i jak go usunąc/zablokowac?

4.Jakiego antywirusa polecacie?

Proszę także o wyrozumiałośc i wytłumaczenie jak najprostszym językiem co i jak, ponieważ nie jest niestety za bardzo obeznany w tej dziedzinie,a więc liczę na Waszą pomoc !!

Możesz podać logi z OTL instrukcja:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Co do antywira to przecież możesz zainstalować darmowego Avasta.

Miłyyy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Proszę,

http://wklej.to/TI1QA

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij w Wykonaj Skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Zbędniki usuniesz później.

Przy wykonywaniu skryptu znikają wszystkie ikony z pulpitu,a sama operacja tak jakby stała w miejscu.

Po ok. 40 minutach byłem zmuszony do wykonania “twardego restartu”,a więc czy coś jest nie tak? Ile mniej więcej trwa wykonywanie tego skryptu? ;/

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes’ Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink:

Po tym nowy log z OTL