Jak odnalezc przeniesiony wazny dokument?

Witam

Przez przypadek przeniosłam gdzieś ważny dokument i nie mogę teraz go znalezc.

Wiem,że jest taka możliwość aby zostało przywrócone na komputerze wszystko z przed np. 20 minut.

Jak to zrobić? Muszę to odzyskać

System operacyjny Windows 8

Przywracanie tyczy się głównie ustawień.

Co do poszukiwania dokumentu … skoro go przeniosłeś możesz skorzystać z wyszukiwania dokumentu przez Start-Znajdź wpisując nazwę dokumentu lub rozszerzenie .doc.

Niestety dokument jest bez nazwy ![-o<

Musi mieć nazwę, inaczej byś go nie utworzył. W ogóle go zapisałeś ?

Tak na pewno zapisałam.

Nawet jeszcze rano go czytałam.

Po prostu ma wszystkie dokumenty zapisane w jednym folderze. Jest ich ok. 30. ten akurat chciałam przestawic na sam poczatek ,no i niby przestawiłam ale NIE MA. Nazwa jeżeli jest to nie napiszę jej tak jak była. Sa to zaszyfrowane słowa,których już sobie nie przypomnę.

Nie ma innego sposobu??? Proszę

Dokument Tekstowy ? Jeżeli wejdziesz na Office’a Worda to przy Plik - nie masz ostatnio otwierane dokumenty ?

Więc wyszukaj wszystkie dokumenty z odpowiednim rozszerzeniem (takim z jakim był zapisany ten dokument) i wśród z nich znajdź ten który poszukujesz.

Nie może być bez nazwy, wszystkie pliki muszą mieć jakąś nazwę.

Co do przywracania systemu, można cofnąć zmiany do określonego punktu w czasie, do tak zwanego punktu przywracania, jeśli w tym czasie plik był w obrębie profilu użytkownika/dokumenty/program files/na pulpicie to przywracanie jak najbardziej da rade. Nie trzeba jednak cofać całego systemu, wystarczy zainstalować : ShadowExplorer > wybrać z listy Datę ostatniego punku > rozwinąć drzewko folderów i szukać pliku > prawy na pliku > export > na pulpit.

Wciśnij klawisz Win+F i wpisz w wyszukiwarkę rozszerzenie pliku np: .pdf czy .docx lub .txt.

Opcjonalnie wejdź na Eksplorator Plików (http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … e-explorer) i wpisz " .doc " lub " .docx" i Ci wyszuka wszystkie pliki tekstowe (.doc) jakie masz na komputerze. Innej możliwości nie ma, skoro nie pamiętasz jak się plik nazywa …

Niestety nie pamietam. jest to dokument tekstowy z krótkim filmem.

Może to coś da,że jest tam też krótki filmik

Szukałaś w wyszukiwarce - tak jak pisaliśmy wyżej ?

Co to za dokument - Word ? Excell ?

Dzięki . Już mam :smiley:

Pomogło ?