Jak odnowić partycję bootowalną

Witam.

Mam taki problem: dysk podzieliłem kiedyś na 3 partycje. Na C mam XP, ale dałem tam za mało miejsca (5GB i za mało…). Zaczyna mi się na niej kończyć miejsce i chciałem dołączyć do niej 1 GB z innej partycji, miałem o ile dobrze pamiętam partition magic czy coś w tym stylu, ale wyskoczyło mi, że jak zmieniam rozmiar partycji bootowalnej to będę ją musiał potem odnowić. I teraz pytanie: da się przywrócić tą partycję bez instalki XP ponownej? Wie ktoś jak to zrobić?

partycja BOOTowalna to ta z której ładuje się system, muszą być na niej pliki rozruchowe BOOT.INI, NTDETECT.COM oraz NTLDR można owe pliki przywrócić z konsoli odzyskiwania podając komendy.

Dzięki :wink:

btw: w konsolę można wejść przy uruchamianiu i F8 (czy któryś tam) tak? Na pewno zadziała? Bo nie chcę reinstalki :stuck_out_tongue:

Musisz w BIOSIe zaznaczyć BOOTOwalny CDROM, czy na pewno :?: :wink:

yyy… no to ta konsola to mam zbootować z płyty i tam ją wybrać czy przy uruchamianiu? ;>

Bo pliki to i tak pewnie z płytki będzie kopiować to zaraz ją tu znaleźć muszę :stuck_out_tongue:

tak

najpierw zapodaj komendy fixboot i bootcfg

yy… dzięki za pomoc, ale zmieniłem rozmiar tej partycji w Partition Magic, reboot i odpaliło bez niczego :smiley:

Ale i tak dzięki :smiley: