Jak odpalić "bootowanie" i żeby ukazał się program YUMI


(Szymankiewiczcoll) #1

Hej... Mam taką nie zręczną prśbę o pomoc, chodzi o to że od kiedy zamieszkałam z narzyczonym nie potrzebny był nam komputer więc został całkowicie odłączony bo mielismy mojego laptopa ale teraz, potrzebny jest bo znajdąją się tam pare ważnych dokumentów, ale na Tym komputerze jest hasło administratora.... Gdzie mój chłopak zapomniał i nie możemy tam się dostać ale ma też profil dla gości ale wszystko jest zablokowane, można się załamać! Więc wziełam sprawy w swoje ręce bo on jest konkretnym ciapakiem więc jeszcze gorzej by popsuł niż ja :smiley: ale  że sytuacja mnie przerosła dlatego piszę tutaj. szukałam na internecie parę rzeczy do odzyskania hasła, nawet chciałąm się włamać :stuck_out_tongue: ale niestety nie umiem... NA tej stronie wszystkie zalecenia robiłam:  http://www.wykop.pl/ramka/1612007/jak-w-prosty-sposob-obejsc-haslo-administratora-w-windows-7/      dopóki nie znalazłam co to jest boot order, bo na moim BOOT tego nie ma!! przynajmniej takiej nazwy i miało mi sie pokazać KALI LINUX (no a nic mi się nie pokazało) no bo wszystko to robie z pendrive. Tak zrobiłąm F2 i wyszło mi ten BIOS ale jak dałam 3 razy strzałką w prawo to jest BOOT no ale co dalej to serio nie wiem!! a ten komputer to Packard Bell to jedyne co wiem :slight_smile:   Proszę wytłumaczcie mi jak dla blondynki o co tu biegański i jak to trzeba zrobić żebym dobrze to zrobiła i zabrała te ważne dokumenty i później mogła od nowa wgrać win7 bo tu są dwa systemy operacyjne win 7 i vista a wszystko jest na win 7. Mam nadzieję że ktoś się w tym połapie i mi pomoże w miare szybko :slight_smile: Pozdrawiam Nicol   :slight_smile:


(Atis) #2

Naciśnij F12 żeby wywołać Boot Menu i wybierz USB:

http://packard-bell-scandic.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6814/~/enabling-the-boot-device-menu


(Dimatheus) #3

Hej,

Jak już uda Ci się ustawić bootowania z płyty CD, to możesz posłużyć się płytką Offline NT Password & Registry Editor. Płytkę ściągamy, wypalamy na CD przy pomocy na przykład ImgBurn’a, a następnie bootujemy z niej komputer. Kolejne kroki w turtorialu - http://traxter-online.net/offline-nt-password-registry-editor-resetowanie-hasla-logowania/.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Szymankiewiczcoll) #4

a co to jest bootowanie ?? :smiley: a F2 i F12 to to samo przecież, ale naciskam  F2 bo F12 nie działa, nie że w klawiaturze :slight_smile: poprostu nie wyskakuje mi nic… a mi chodzi o pendrive a nie cd bo mam problem z nero 9 nie rozumiem jej :slight_smile: po za tym ten program yumi ma mi gdzieś wyskoczyć ale nie wiem gdzie :frowning: PROSZĘ O WYJAŚNIENIE TROSZKĘ JAŚNIEJ :slight_smile: z góry dziękuje :*


(Atis) #5

Nie działa F12 to łaskawie przeczytaj instrukcję w linku.

Enabling the boot device menu:

http://packard-bell-scandic.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/6814/~/enabling-the-boot-device-menu


#6

Cool6699, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Dimatheus) #7

Hej,

Bootowanie to najprościej mówiąc uruchomienie systemu operacyjnego - może mieć ono miejsce z dysku twardego, pendrive’a, płyty CD/DVD i innych urządzeń. Jeśli zaś chodzi o szczegóły - wszystko jest w linku, który podałem. Wystarczy przeczytać.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Szymankiewiczcoll) #8

ok dzięki , przeczytam :slight_smile:

przeczytałam i próbowałam i nic z tego, nie dziala F12 po za tym ten enter to mogę sobie wsadzić głęboko… bo jeśli przycisne ENTER to wejdzie mi w " HARD DISK BOOT PRIORITY" a później pokazuje 1. Ch0 M. : ST3200826AS 2. BOOTABLE ADD-in CARDS (i to mogę sobie przestawiać tylko strzałkami w góre i w dół)

Może już dajmy spokój z tym hasłem, poprostu może wgrać nowy system win 7 to może tego hasła nie będę musiała znać, przecież to jest masakra! tylko teraz pytanie czy tak można i jak to zrobić :smiley:

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak


(Atis) #9

Sprawdziłaś w zakładce Main czy jest ustawione Enabled :

http://ww2.justanswer.com/uploads/space143/2012-03-11_210619_boot2.jpg