Jak odpalić GTAIV na Windows 7?

Witam

Czy wie ktoś może, jak odpalić GTAIV na Windows 7? Instalator mówi, że nie mam kompatybilnego systemu z grą (bądź SP1 na Vistę). Jakieś pomysły?

po 1 jakiego masz builda 7

po 2 z tego co wiem gta 4 można odpalić na buildzie 7022

7000

Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z Vistą:

Nie działa. Chyba dla tego, że wymaga Visty SP1…

Znajdź na dvd plik setup.exe i ustaw kompatybilność na Windows xp service pack 2 wtedy napewno ruszy. A tak poza tym to google nie jest skomplikowane ani nie gryzie.

GTA 4 można uruchomić tylko w trybie zgodności z Windows 2000.

Odpaliło w trybie zgodności z XP SP2. W Windows 2000 już nie.

A w google szukałam i na pierwszych 10 stronach nic nie znalazłam…

http://www.google.pl/search?q=Windows+7%2C+a+GTA+IV&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1 drugi link :stuck_out_tongue:

Szukałam pod innym hasłem :stuck_out_tongue:

Dodane 14.03.2009 (So) 19:06

Tylko teraz mam problem taki, że mi nie odpala. Klikam w Social Clubie ‘Play’, kursor zamienia się w wirującą płytę, na ułamek sekundy pojawia się okienko cmd.exe, znika i już nic nie idzie. To samo jest, gdy odpalam ze skrótu na pulpicie. Żaden tryb zgodności nie pomaga. Jakieś pomysły?

Masz oryginała ze sklepu czy “oryginała” z internetu? Jeżeli to drugie po możliwe, że crack nie działa prawidłowo. A i jeszcze jedno na najnowszym buildzie (7057) GTA IV instaluje się bez problemu (nie trzeba zmieniać trybów zgodności itp.) :stuck_out_tongue:

Mam oryginała za sklepu bez cracka. A 7057 nie jest chyba udostępniony publicznie -.-

No nie jest, ale można go dostać w inny sposób np. przez www.google.pl. Ja mam również oryginała i jak miałem build 7000 to się zainstalowało (zmianiałem zgodność na XP SP2) i działało bez problemu. Na 7057 już nic nie trzeba robić tylko zainstalować i wsio, żadnych kombinacji.

Do 7000 była dostępna aktualizacja poprawiająca zgodność w grach. Zainstaluj aktualizacje z WU. Na 7057 GTA działa bez problemu.

PS. Ładnie stara wersja, z nowym patchem GTA nie pokazuje okienka DOSowego.

Patch! =D> Właśnie zapomniałam o nim.

A można jakoś zainstalować build 7057 na 7000 bez kopiowania później danych??

A co do Windows Update, to codziennie kilka razy sprawdzam :wink: