Jak odpalić przenośne programy na różnych OS'ach?

A no właśnie wszystko cacy mamy pendrive’y mamy przenośny soft odpalany z tych pamięci. Jak odpalić programy z Winzgrozy na Linuksie albo OS X’ie gdzie nie mamy konta administratora, konta z uprawnieniami do instalowania oraz nie mamy zainstalowanego Mono, Wine, Cedegi itp wynalazków ? No to czekam na propozycję.

wydaję mi się że się nie da

A, co to jest Winzgroza? Ja na Twoim miejscu omijał bym z daleka programy pod system z tak porażającą nazwą.

No jak to jak? Do naszego pendrive’a z programami na Winzgrozę dorzucamy przenośną dystrybucję Linuksa LiveCD :stuck_out_tongue: Odpalamy najpierw Linuksa LiveCD, potem instalujemy Wine czy co tam potrzebujesz (jeśli nie ma standardowo zainstalowanych) i odpalamy program Winzgrozowy…i tak za każdym razem niestety.

Albo robimy instalację przenośną Linuksa na pendrive, bo tak też można i wtedy mamy na stałe zainstalowane potrzebne nam programy.

Nie da rady. Gdyby to było możliwe, to nie było by przecież problemu z softem na Linuksa, skoro można by uruchomić program windowsowy na nim bez żadnych bajerów :stuck_out_tongue:

Jedyną możliwością takiego łatwego przenoszenia pomiędzy systemami, byłoby chyba używanie softu napisanego w javie, no ale każdy z tych systemów musiał by mieć zainstalowany “wynalazek” pod postacią java runtime environment.

No właśnie, pozostaje tylko Java. Szkoda, że programy pod nią są tak rzadkie.

… i szkoda że są takie wolne.

nie znam takiego systemu jak wingroza

To pewnie taka odmiana Linuksa i jeszcze mało znana bo nowa. :slight_smile:

Czyli tak jak myślałem lipa :/. Z OS’em bootowalnym z pendriva też nie dokońca się da. Na większości uczelni mamy zablokowany bios na hasełko (owszem można ominąć, ale za dużo zachodu i nerwów) i wyłączone bootowanie z usb i cd-romu.

A co z PortableApps - klik?

Pobierasz platformę z internetu, instalujesz na flashdysku i odpalasz takie programy prosto z niego.

Nie jestem pewien, czy będzie to chodzić na Linuxie, ale spróbować można XD

Nie będzie.