Jak odpalić windowsa z dysku C i jak go naprawić?

Miałem Windowsa na dysku C, ale dziś coś się stało komp się zaciął a po restarcie już nie chciał sie uruchomić(nie dało się z trybu awaryjnego bo nawet ładowanie systemu nie dochodziło do tego momentu, tylko pisało,że brakuje jakiegoś pliku i pozostawał restart).Zainstalowałem Windowsa na D i teraz mam pytanie jak uruchomić Windows z C i jak go naprawić?

Może napisałbyś jakiego pliku

Jaki masz system?

:slight_smile:

mam system Windows XP, ale nie pamiętam co to był za plik.A można jakoś odpalić tego Windowsa z C to bym wtedy wiedział jaki to plik.

Wgraj mu jakiś plik !!

Bo ja myślałem że jak zainstaluje Windowsa to będę miał do wyboru(przy starcie komputera)dwa ten stary jak i nowy.Da się jakoś zrobić żeby były do wyboru Windowsy?

Jaki to chyba sam powinieneś wiedzieć.

Jakie informacje podajesz taka dostajesz odpowiedz.

On jak bedziesz go próbował uruchomić pokazuje jakiego pliku brakuje.

OTy kosz.

ej no to może mi powiesz jak zrobić żeby przy starcie była opcja wyboru Windowsa.To wtedy uruchomię tamten Windows i będę wiedział jaki to plik.

Złączono Posta : 17.06.2007 (Nie) 19:55

super po prostu super :!: Od razu kosz jak nie umiesz pomóc to nie znaczy że inni nie umieją :!:

Niestety nie można pisać głupot dlatego posty poleciały.

Co do opcji wyboru wpisz w szukajke boot.ini

Poszukałem trochę na google o tym boot.ini.Teraz tak jak wchodzę w Mój komputer => Właściwości => Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie => to w polu domślny system operacyjny mam tylko jeden do wyboru a przecież mam dwa Windowsy zainstalowane na komputerze :-o

krystian99901 Podaj mi zawartość tego pliku i napisz na jakich partycjach masz windowsy.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

A Windowsy mam na C i D

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Zamień na to

Uruchom drugiego na liście

oo fajnie,pomogło już działa wielkie dzięki lazikar