Jak odróżnić pełne cda od mp3

Mam taki problem, podejrzewam płytę którą kupiłem na Allegro, że wcale nie musi być oryginalna ale wytłoczona z mp3 lub innego formatu, który nie jest pełnowartościowym plikiem audio.

  • płyta jest zgrana nierówno (jedne utwory są głośniejsze od innych)

  • okładka wydaje sie nieoryginalna

  • oczywiście płyta jest z napisami, tłoczona, srebrna

  • przeanalizowałem widmo utworu zripowanego na dysk wziętego na próbę z pewnej płyty oryginalnej, potem zrobiłem to z utworem podejrzanym a na koniec wziąłem zwykłą mp3-kę.

W przypadku mp3 widać było ucietą częstotliwość od 16kHz w zwyż, natomiast na oryginale i podejrzanym następuje lekkie uciecie w okolicach 21kHZ. Ewidentna różnica miedzy zwykłą mp3-ką a oryginałem i podejrzanym nie daje mi jednak spokoju co do oryginalności płyty.

Aha dodam także, że płyta jest odnajdywana w bazie danych z tytułami.

Czy są jakieś sposoby, żeby się upewnić na 100% co do oryginalności płyty czy może po prostu jestem przewrażliwiony?

Pierwszy raz zadaje pytanie na forum, wiec jesli miejce nie te na posta to wielkie sory…

no programowo to będzie ciężkie, ja polecam Ci inną metodę. Otóż jeśli jest to audio to duże są szanse że producent używa tylko jednego centrum tłoczenia a Ci uzywają jednego typu płyt bo maszyny w tłoczarniach ustawia się trochę inaczej i wtedy kolor płyty możesz po prostu porównać jeśli jest podobny jak orygniały ze sklepu to masz orygniał a jak masz nadal wątpliość napisz do Zaiksu żeby Ci odpowiedzieli w końcu za coś kasę biorą od każdej płyty,porównaj też numery kodu kreskowego,ale wszystkie podane przeze mnie metody mają wady niestety.

dark__jedi na 100% nie ten dział

Przenosiny do działu Na Luzie