Jak odróżnić pełne cda od mp3

(dark__jedi) #1

Mam taki problem, podejrzewam płytę którą kupiłem na Allegro, że wcale nie musi być oryginalna ale wytłoczona z mp3 lub innego formatu, który nie jest pełnowartościowym plikiem audio.

• płyta jest zgrana nierówno (jedne utwory są głośniejsze od innych)

• okładka wydaje sie nieoryginalna

• oczywiście płyta jest z napisami, tłoczona, srebrna

• przeanalizowałem widmo utworu zripowanego na dysk wziętego na próbę z pewnej płyty oryginalnej, potem zrobiłem to z utworem podejrzanym a na koniec wziąłem zwykłą mp3-kę.

W przypadku mp3 widać było ucietą częstotliwość od 16kHz w zwyż, natomiast na oryginale i podejrzanym następuje lekkie uciecie w okolicach 21kHZ. Ewidentna różnica miedzy zwykłą mp3-ką a oryginałem i podejrzanym nie daje mi jednak spokoju co do oryginalności płyty.

Aha dodam także, że płyta jest odnajdywana w bazie danych z tytułami.

Czy są jakieś sposoby, żeby się upewnić na 100% co do oryginalności płyty czy może po prostu jestem przewrażliwiony?

Pierwszy raz zadaje pytanie na forum, wiec jesli miejce nie te na posta to wielkie sory...

(Jdn) #2

no programowo to będzie ciężkie, ja polecam Ci inną metodę. Otóż jeśli jest to audio to duże są szanse że producent używa tylko jednego centrum tłoczenia a Ci uzywają jednego typu płyt bo maszyny w tłoczarniach ustawia się trochę inaczej i wtedy kolor płyty możesz po prostu porównać jeśli jest podobny jak orygniały ze sklepu to masz orygniał a jak masz nadal wątpliość napisz do Zaiksu żeby Ci odpowiedzieli w końcu za coś kasę biorą od każdej płyty,porównaj też numery kodu kreskowego,ale wszystkie podane przeze mnie metody mają wady niestety.

(Juven) #3

dark__jedi na 100% nie ten dział

(Asterisk) #4

Przenosiny do działu Na Luzie