Jak odróżnić podróbę Galaxy s III

Witajcie , mój stary telefon padł więc muszę kupić nowy, na tablicy znalazłem Samsunga Galaxy s III Z foliami za 1,200 zł, miły Pan zgodził się wysłanie telefonu za pobraniem i tu moje pytanie gdy przyjdzie kurier jak sprawdzić czy to oryginał ? Aaa zapomniałbym dziś sprzedawca na emial ma mi wysłać fakturę za tel, gdy faktura będzie się zgadzać mam pewność iż telefon jest oryginalny ?

Pozdrawiam

Pon.Lok , każdy średnio rozgarnięty szympans dojrzy różnicę. Zamiast loga Samsung pojawia się Samung, Samsang i takie tam. Podróbki w większości mają dual-SIM. Posiadają też prawie czystego Androida, a SGS 3 ma tę swoją nakładkę. Ekran w podróbkach ma bardzo widoczną pikselozę.

Większość podróbek SGS3 to chińczyki z dual simem. Więc jeśli dany fon będzie miał możliwość włożenia 2 kart SIM to na pewno podróbka.

Poza tym można sprawdzić IMEI, soft, podróbki są też sporo gorsze jeśli chodzi o hardware - wykonane z gorszych materiałów, mają gorsze bebechy - np. słabszy ekran, mniej pamięci itd. Do tego obowiązkowo karta gwarancyjna, dowód zakupu - bez tego ani rusz. Można też z nim iść do salonu i porównać z telefonem oferowanym przez sprzedawcę jakiejś sieci - oni muszą mieć oryginalne.

Właśnie , raczej przy listonoszu czy też kurierze nie będę mógł włączyć telefonu tylko sprawdzić zawartość pudełka. Czyli zwrócić uwagę na fakturę i gwarancję.

Zwróć uwagę na numer IMEI na płycie głównej i w komórce *#06# jeżeli się różni to nie bierz nawet. Możliwe że kradziony.

w tańszych podróbkach bez włączania spojrzysz na ekran i będzie miał takie jakby kratki,a jak włączysz to grafika jak w mario bros,ale na twoim miejscu bym wybrał opcje płatność czy listonoszu z możliwością otwarcia paczki, i odpalisz telefon i po ładnych kolorach powinieneś poznać oryginalnego

Jak masz fakturę, to pewnie będzie dokładna nazwa i gwarancja. Raczej rozróżnisz bez problemu, popatrz sobie na YouTube jak wygląda SGSIII.

Przy zakupie na odległość w 10 dni możesz odesłać telefon bez podania przyczyny.